Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Uhniezdenie vajíčka

  , Autor: Viki505

  Dobrý deň
  Chcela by som sa na niečo opýtať. S priateľom sa snažíme o bábätko. Pohlavný styk bol len raz, 07.11. V sobotu, 24.11. som si robila test a bol pozitívny. Dnes, 28.11. mi môj gynekológ robil vaginálny ultrazvuk a zobral krv na hcg. Tvrdil, že ešte nič nie je vidieť, pretože plod ešte nie je uhniezdený v maternici. Zistil mi akurát cystu. Chcem sa opýtať, je naozaj možné, že plod ešte nebol dnes uhniezdený aj napriek tomu, že od soboty mám 5 pozitívnych testov a že od možného oplodnenia už prešlo 21 dní? Alebo sa lekár mýlil a k uhniezdeniu už prišlo? Kedy podľa vás mohlo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka, ak posledná menštruácia začala 25.10 a jediný pohlavný styk bol 07.11.? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tak nízkom predpokladanom týždni tehotenstva na ultrazvuku ešte nemusí byť vidieť nič, dôležitá je hodnota beta HCG a dynamika jej rastu, ako aj kvalita USG sondy. Ak viete presný deň oplodnenia, vychádza to na 3 týžden. Zárodok môže byť už uhniezdený v dutine maternice ale nemusí ho byť vidieť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • možná tehotnosť...

  , Autor: katarina3

  Dobrý deň,
  chcela som poprosiť o radu. Cez víkend som mala minimálne špinenie, mierna bolesť v krížoch. S manželom sme sa milovali cca pred 10 dňa. Menštruáciu by som mala dostať až za 7 dní (mávam pravidelnú). Mohlo by sa jednať o uhniezdenie vajíčka v maternici? Ak áno kedy by som si mala urobiť test. Je možné, aby som mala menzes a byť tehotná?
  Ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň.
  Janka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je zbytočné si robiť teh.test po 10 dňoch po styku, test si urobte až keby vám meškala menštruácia
  mohlo by byť špinenie a prítomné tehotenstvo alebo určite nie regulérna menses, teh.by odkrvácalo
  s pozdravom