• Bielkovina v moči

    , Autor: slavka1418

    Dobrý deň, som 36+2 tt. Včera som mala prvu poradňu v nemocnici. Doktorke sa nepozdaval moč tak dnes rano som nosila ranny moč na rozbor. Keď som volala teraz o vysledky tak mi povedali že mam nalez bielkovinu v moči ale že stači keď pridem o tyždeň na poradňu. Čo to môže znamenať? Inak nemam žiadne problemy, tlak OK, opuchy nemam. Iba to že mala dosť nizko tlači čiže mam čo najviac ležať. Ďakujem

    Dobrý deň, v takomto vyššom týždni už prítomnosť bielkoviny v moči nie je ničím výnimočným, dôležitá je hodnota, koľko bielkovín v gramoch alebo miligramoch sa v moči nachádza. Ak sú hodnoty v úrovni ešte nie patologickej, treba to sledovať a priebežne skontrolovať. Ak by sa pridružil aj vysoký tlak aj bielkovina v moči by pribúdala, jednalo by sa o preeklampsiu, ale podľa toho čo píšete tomu tak u Vás nie je. Ste v 37. týždni tehotenstva, aj keby ste porodili, nejedná sa už o predčasný pôrod alebo pôrod v podstate v termíne. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach, odkoku plodovej vody, krvácaniu, nástupu pravidelnej kontrakčnej činnosti navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.