Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,059 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Riziko prescasneho porodu

  , Autor: lenip

  Dobry den, chcem Vas velmi pekne poprosit o Vas nazor na moj aktualny zdravotny stav. Od 3.9. (28 tt+ 3) som hospitalizovana, bola som prijata pre bolesti v podbrusku, vaginalne vysetrenie som mala uplne v poriadku, dostavala som magnezium najskor infuzie postupne sa preslo na tbl, bolesti presli. Pri vysetreni 13.9. (29 tt +5; mali ma prepustit) mi zistili, ze mam makky krcok a som otvorena, konkr.mam v zazname uvedene: hrdlo je makke, takmer pre prst otvorene v celej dlzke, PV stoji, cez predny fornix nalieha hlavicka. Neprepustili ma pre riziko predcasneho porodu. Lekar ma velmi vystrasil a nic mi nevysvetlil, len ze domov nemozem, lebo mi moze odtiec plodova voda a predcasne porodit. Odlezala som si v nemocnici dalsi tyzden. Dna 20.9. ma lekar opat vysetril (30 tt + 5) stav sa nezmenil, konkr.: nalez je rovnaky, hrdlo je velmi makke, DS dilatovany. Opat ziadne vysvetlenie, len ze musim nadalej lezat s vylozenou panvou v nemocnici na pozorovani. Uzivam 2x3 tbl magnezia a to je vsetko. Chcem Vas velmi pekne poprosit o podrobnejsie vysvetlenie stavu, som vystrasena, bojim sa aj pohnut, aby sa mi nespustil porod. Bude nutna hospitalizacia az do porodu? (Termin mam 23.11.). Dakujem Vam velmi pekne za Vas nazor.
  Leni.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám Vaše výsledky ani nálezy vyšetrení. Podstatou je, že ste v týždni tehotenstva, kedy ak by sa dieťa narodilo, malo by sťaženú adaptáciu a jednalo by sa o predčasný pôrod. Nemusíte vydržať do termínu pôrodu, ale minimálne do ukončeného 36. týždňa tehotenstva, teda do 36+0. Kľudový režim, ktorý máte ordinovaný, je štandardným postupom a treba ho dodržiavať, ale zase báť sa pohybu nemusíte. Užívajte MagneROT 4x2 tbl. Ak ste hospitalizovaná, ošetrujúci lekári Vám musia vysvetliť Váš stav. Nebojte sa ich pýtať.