Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,917 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ascorutin

  , Autor: kikis

  Dobry den p. doktorka,

  uzivala som kvoli krvacaniu v 9tt 3krat denne 1 tbl Ascorutin 7 dni, plus este Pambu a v 10tt 3krat denne 1tbl asi 4 dni. Chcem sa spytat, ze ci sa zaklada na pravde, ze uzivanie Ascorutinu moze sposobit u plodu leukemiu?

  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  7 dňové užívanie určite nemá nežiaduce účinky na plod,
  čítala ste si zjavne príbalový leták, tak treba dočítať danú stať do konca, je tam jasne popísané, že dané štúdie neboli jednozančne priekazné a neexistujú jednoznačné dôkazy
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Spinenie v tehotenstve

  , Autor: Janulka258

  Zdravím. Som v 6+2tt a spinim ( hnedé), pobolieva ma podbruskom, sono u Dr bolo ok. Zatiaľ krvácanie v maternici nebolo zistené. Začala som brat progesteron, a ascorutin. Môže to byt začínajúci potrat? A ďalšia otázka či a kedy približne zaberá liečba. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Hnedé špinenie znamená staršiu krv. Je lepšie, ak sa krv vypudí z maternice, ako by sa hromadila medzi zárodkom a stenou maternice. Pokračujte v naordinovanej liečbe. Nedá sa jednoznačne povedať, kedy prestanete špiniť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Daniela94

  Dobrý deň, som tehotná a v 9tt som začala krvácať bol mi zistený veľký hematon, doktorka mi nariadila kľudový režim a ležať. Lieky mi dala Progestanelle, ascorutin pri krvácaní. Krvácanie bolo našťastie krátke a prešlo. Druhú kontrolu som mala o dva týždne v 11tt hematon stále je, ale sa zmenšil. Doktorka mi prikázali naďalej ležať a užívať lieky do ďalšej kontroly. Teraz som v 13 týždni a začala som mať hnedý výtok. 1 deň bol ružovkastý, ďalší deň nebol už a teraz dva dni po sebe je hnedý. Bolesti nemám v podbrušku žiadne len v oblasti krížov. Mám navštíviť doktorku? Alebo je to normálne a stačí počkať do kontroly? Čo môže znamenať ten výtok? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Typické je hnedé špinenie, čo predstavuje vyplavujúcu sa starú krv. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Máte nasadenú štandardnú antiabortívnu liečbu. Odsledujte si to. Platí, že pri ťažkostiach alebo nejasnostiach je vhodnejšie navštíviť obvodného gynekológa, ktorý sa vie na základe vyšetrení bližšie objektívne vyjadriť.

 • Výtok s pošvy

  , Autor: Šujanová

  Dobrý deň chcem sa opýtať druhý deň mam taky hnedý vytok ale v malom množstve nieje ho veľa ..a troška ma boli na ľavej strane medzi žaludkom a bruškom som v 11 tt tehotenstva ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Užívať môžete Ascorutin 3x1 tabletku denne. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po sexe

  , Autor: Leny14

  Dobrý deň,
  momentálne som v 10+5tt. S priateľom sme mali pohlavný styk, po ktorom začala krvácať. Po hodine krvácanie je miernejšie. Chcela by som sa opýtať či ma vyhľadať odbornú starostlivosť alebo mám počkať do utorka kedy mám termín u gynekologičky na odbery. Momentálne som v na konci karantény.
  Za odpoved vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zakrvácania môže byť viacero. Takto sa je veľmi ťažké vyjadriť. Ak už krvácanie ustáva, je potrebné si to minimálne odsledovať. Odporúčam aspoň dočasne pohlavnú abstinenciu, užívať môžete Ascorutin 3x1 tabletku. Pri zintenzívnení krvácania, či bolestiach vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Klaudiaa

  Dobrý večer chcem sa spýtať som v 4 týždňi tehotenstva a dneska som si vsimla cez deň také slabo. Hnedé špinenie a večer zasa sa. Objavila taka svetlá krv. Viete mi povedať či to môže byt uhniezdenie embrya. Som na nervy. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tmavohnedé, či krvavé špinenie, či zakrvácanie do 16. týždňa je najčastejšie tvorené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Niekedy sa objavuje tmavohnedý výtok, čo značí vyplavujúcu sa starú krv. Odsledujte si to. Zbytočne sa však nestresujte. Pri silnejšom krvácaní, bolestiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa. Skúsiť môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka.