• Uloženie placenty

    , Autor: lutrisia

    Dobrý deň,
    prosím o Váš názor.
    Včera som bola na USG v 20.tt bábo je vraj v poriadku,no lekár mi nakoniec povedal že si mám dávať pozor, lebo placenta je na ľavej brane, výrazne zasahuje do DS, čo je vraj dosť rizikové uloženie. Môžete mi to prosím viac objasniť? Aké sú riziká pri takomto uložení placenty ? Ďakujem Vám. Lucia

    ak placenta zasahuje do dolneho segmentu, moze sa jednat a tzv,. vcestnu placentu, kt. vas moze ohrozovat krvacanim alebo vam branit v porode
    tuto situaciu je nutne sledovat , mozno vam lekar doporuci i hospitalizaciu
    ste len v 20tt, preto je este mozne ze sa s rastom maternice vytiahne i placenta vyssie a do 40tt nebude zasahovat do dolneho segmentu krcka maternice