• pohyby

    dobry den.som prvorodicka v 24tt.chcem sa spytat ci je normalne ze citim pohyby babetka niektory den viac krat a inokedy zasa menej casto.cim je to sposobene?placentu mamna prednej strane.mozu byt pohyby obmedzene aj ulozenim placenty?kolko pohybov za den by som mala citit?dakujem za skoru odpoved

    Dobrý deň,
    aktivita dieťatka a následne vnímanie pohybov plodu je veľmi individuálne a nie je presne definované koľko pohybov by ste mali za deň cítiť. Obzvlášť,presne ako hovoríte - uloženie placenty na prednej stene maternice tlmí vnímanie pohybov. Preto ak doteraz bolo všetko v poriadku nemusíte sa o dieťatko obávať ak sa prihlási len párkrát za deň. Držím palce a veľa šťastia.