• cysty

    , Autor: patka89

    Dobrý den pani doktorka, na morfologickom utz v 20tt, pani doktorka nasla v hlavicke 2cysty plexus choriodeus, vpravo 7,6x4,5mm a vlavo 7,6x4,8mm.taktiez oblicky - mierna pyelektáza. som velmi vystrasena. co sa tyka tych cyst povedala, ze nam to hovori, lebo ze ked sa to najde tak sa to zapisuje a ze je to pomerne casty nalez a ze do 25tt by mali same zmiznut.avsak hned na zaciatku povedala, ze co sa tyka vysledkov z krvi z 1. a 2. trimestra su vyborne a na konci nam povedala ze z jej strany je vsetko v poriadku.nic ine k tomu nepovedala.na ziadne dalsie vysetrenie nas neposlala a v papieroch je napisane, ze kontrolne vysetrenie v 30tt. velmi sa bojim o babatko.dakujem za Vasu odpoved

    Dobrý deň,
    naozaj súhlasím s vašou lekárkou,. nález cýst v oblasti plexus choroidales je veľmi častý a zväčša tieto cysty sami miznú. Preto vôbec nemáte dôvod na paniku a obavy o dieťatko. Je nutné to skontrolovať, požiadajte pani doktorku o kontrolný UZV o 4 -6 týždňov.