Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,300 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácajúci mliekovod v tehotenstve

  , Autor: Michi1992

  Dobrý deň, rada by som sa poradila na tému farby mledziva v 30tt.
  Mliekovody jedného prsa mám v poriadku, resp. farba mledziva je poločíra/bielo-bezfarebná, ale na druhom som si všimla atypickú farbu mledziva vylúčeného z jedného mliekovodu. Vyzerá, akoby bolo skalené krvou.
  Akoby už zoxidovanou krvou, žiadna sýtočervená. Výtlak mledziva si všímam asi 10dní, pričom situácia toho jedného mliekovodu je vždy rovnaká, nezhoršuje sa, ani nezlepšuje. Prsník sám osebe nie je zapálený, nebolí, nie je začervenaný, bradavka zvonku vyzerá úplne v poriadku, bez výraznejšieho svrbenia.
  Pred 9 mesiacmi mi boli zistené dve vodové cysty v spomínanom prsníku, veľkosť 5 a 8mm, avšak mimo žľazu, skôr pri hrudnej kosti vysoko nad rovinou bradavky. Je spomínané "krvácanie"jedného mliekovodu z mnohých (ostatné sú v poriadku) v treťom trimestri normálne, prípadne by som sa mala znovu objednať na sono? Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek pomerne podrobnému opisu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemusí sa jednať o nič vážne, vhodné je však navštíviť najlepšie mamárne centrum, kde sa Vám budú vedieť najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť.