Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,027 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • sposob porodu

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, chcela by som sa spytat, aky porod ma caka, ak mam diagnozu uterus bicornis. Zatial sa so mnou o tom lekar nerozprava, som v 20 tt. Okrem toho si denne picham clexane kvoli trombofilnej mutacii heterozygot F. Leiden.
  Cele tehotenstvo ma trapi vytok, niekedy je riedky, no hlavne rano je husty. Nic ma nestipe ani nesvrbi, myslite, ze moze ist o zapal? Lekar vravel, ze je to bezne a nic mi na neho nepredpisal.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  uterus bicornis nie je samostatnou indikáciou k ukončeniu pôrodu cisárskym rezom ale samozrejme závisí od ostatných okolností. Pokiaľ lekár povedal, že je to v poriadku, a vy sama nemáte žiadne ťažkosti nemusíte sa kvôli výtoku znepokojovať.

Podobné otázky

 • Menstruacia po porode

  , Autor: ria-3

  Dobrý den. Dojcim. Dostala som menzes 4 mesiac po porode. Uz by som mala mať ďalší cyklus lenže menstruacia nikde. Moze byt za tym nejaky gyn.problem alebo je to bežné po porode nakoľko len dojcim a krvacanie je nepravidelné. Dalej este by som sa spytala ci je normalne 5 mesiacov po porode pocitovat pálenie pri dotyku. Moj lekar mi tvrdil ze este moze prebiehat hojenie. Veľmi pekne ďakujemza odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia dojčenia môže byť menštruácia nepravidelná, je to normálne. Keďže nepoznám bližšie okolnosti pôrodu, spôsob pôrodu, pôrodné poranenie a ostatné bližšie informácie, neviem sa k páleniu pri dotyku vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.