Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: pipi49

  DObrý deň,

  25. 12 som mala s priateľom pohlavný styk, po ktorom som si všimla, že mám sopľovitý výtok (taký, ktorý značí plodné dni). Od tohto dňa na 11-ty alebo 12-ty deň som mala veľmi slabé krvácanie (len menšia skvrnka). Prvý deň poslednej menštruácie je 7.12 a ďalšia menštruácia mi mala prísť približne 5.1.2014. Nedostavila sa žiadna, až dnes v noci ( zo 7.1 na 8.1) som mala silné kŕče v podbrušku a ráno, keď som sa prebudila som aj krvácala. Dňa 8.1. som navštívila gynekologa, spravil mi ultrazvuk aj prehliadku hmatom a povedal, že nič nenaznačuje tomu, že by som tehotná bola, a že to podľa neho bola iba omeškaná menštruácia. Tak sa chcem opýtať, či je možné, že som tehotná, alebo že som potratila?

  Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  ak váš lekár na základe vyšetrenia konštatoval, že nič tehotenstvu nenaznačuje, nevidím dôvod jeho názor spochybňovať. Ak ste si nerobili tehotenský test, ktorý by bol pozitívny nemusí vždy pohlavný styk v čase ovulácie viesť ku gravidite.

Podobné otázky

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Lululucy

  Dobry den. 5.7. mi skončila normalna menstruacia ako stale. Priblizne od 15.7. mi zacalo byt zvlastne. Trosku zle na zaludku a sem tam ma boli v podbrusku. Taketo priznaky som mala v prvom tehotenstve.
  Problem je ten ze ja beriem antikoncepciu a zaroven s manzelom pouzivame aj kondom.
  Je mozne ze napriek tomu by som otehotnela? Test som si nerobila.
  Mozno sa mohlo stat ze som vynechala tabletku,ale kondom pouzivame vzdy.
  Dakunem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva extrémne malá. Bolo by extrémne raritné, ak by došlo k dvojnásobnému zlyhaniu antikoncepcie. Príčin ťažkostí môže byť viacero, nemusia byť vôbec gynekologického pôvodu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mozem byt tehotna?

  , Autor: Saxana12345

  Dobry den, chcem sa spytat. S partnerom sme nemali styk, ale uspokojili sme sa na sebe cez oblecenie. Bolo vidiet, ze ejakulat mu presiakol cez nohavice. Ja som na nom este cca 20 min sedela, mala som na sebe spodne pradlo a rifle, ale jeho “mokrost” som citila. Je tu podla vas moznost, ze sa nieco stalo aj napriek tomu, ze sme boli obleceni? Dakujem vopred.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, za daných okolností tehotná nebudete, nemusíte sa obávať.

 • Menzes

  , Autor: Bozena833

  Dobrý deň môžem sa spýtať, vyšli mi dva pozitivne testy , mešká mi to 5 dní no dnes má pobolieva pod brucho ako pri ms môžem byť tehotná? Keď začnem krvácať mám to brat tak že som potratila?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak Vám vyšli dva pozitívne tehotenské testy, s s najväčšou pravdepodobnosťou ste naozaj tehotná. AK dôjde ku špineniu, či zakrvácaniu, nemusí sa jednať o potrat. Špinenie, najčastejšie hnedou krvou, či krvácanie sa môže vyskytovať do 16. týždňa tehotenstva ako dôsledok tvorby cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, chcela by som zistiť či môžem byť tehotná keďže meškala mi menštruácia 12 dní potom prišla ale vôbec nie silná ani vôbec taká na ktorú som zvyknutá. Proste zo začiatku také hnedé špinenie a potom občas krv. Poslednú ms som mala 3.2.. 12.2. sme mali s priateľom nechránený styk, okolo 16.2. som mala mať ovuláciu ale mala som pocit že prišla skôr. Kvôli posunu mesiaca som očakávala ms okolo 6.3. ale prišla 18.3. robila som si testy a všetky negatívne. Už niečo cez týždeň mi je vkuse ťažko od žalúdka či niečo zjem alebo nie. Pozriem sa na jedlo a mi je automaticky ešte viac zle, cítim vyslovene nechutenstvo. Ráno aj počas dňa bývam nafúknutá. Pečivo až tak nejem. Som aj unavená. K lekárovi chcem ísť ale nemám najbližšie voľný termín na objednanie, možno až v strede apríla kedy je možné že dostanem ms. Preto sa pýtam či je možné že som tehotná i keď testy mi ukazujú negatívne?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenské testy môžu byť za istých okolností aj falošne negatívne. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak aj ste tehotná, očakávaná menštruácia sa nedostaví. Spomínané hnedé špinenie nemusela byť vôbec menštruácia, ale implantačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Môžem byť tehotná

  , Autor: Keli

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 9 dni ale s priatelom sme použili ochranu a nepraskla pratel sa ani nespravil môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.