Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 8.mesiac tehotenstva

  , Autor: heiny

  Dobry den, chcela by som sa opytat, preco vacsina ludi hovori, ze porodit dieta v 8.mesiaci je velmi ryzikove. Zevraj kvoly pluckam dietata. Podla niektorych je lepsie dieta porodit v siedmom mesiaci ako v osmom. Za par dni budem v osmom mesiaci a chcela by som vediet ci sa mam nejak specialne chranit alebo nieco zmenit a preco sa hovori o 8.mesiac ako o kritickom. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak nemáte žiadne náznaky hroziaceho predčasného pôrodu, myslím, že sa nemusíte vôbec obávať a teda nepotrebujete dodržiavať ani žiadny špeciálny režim, okrem dodržiavania hygieny ako prevencia vaginálnej infekcie.

Podobné otázky

 • Železo

  , Autor: DianaLun

  Dobrý deň,

  z krvi mi vyšla nižšia hladina HGB 100 (8.mesiac tehotenstva). Môj doktor mi predpísal Maltofer fol. Avšak akurát pozerám na zloženie lieku tak je tam napr. aj kakao, vanilin ci kakaová aróma, zároveň trpím ekzemom a toto su pre mňa veľké alergény, co by ste odporucili? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zakúpiť si môžete aj voľnopredajný preparát Globifer Forte, či iné voľnopredajné železopreparáty, prípadne požiadajte Vášho obvodného gynekológa o predpísanie iného preparátu a vysvetlite mu dôvody.