• Missed abort

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň pani doktorka,
    chcela by som Vás poprosiť o Váš názor ohľadom priebehu a plánovaného ukončenia mojej gravidity. Otehotnela som po natívnom cykle.
    Sono: v 6+4 bol CRL 7 mm, čo zodpovedalo týždňu a dňu gravidity, akcia plodu bola označená +-.
    O dva týždne neskôr (21.11.) v 8+4 bol CRL 20, zodpovedalo to 8+6, akciu však lekár nenašiel. Tehotenstvo označil ako missed abort.
    Tento týždeň nariadil kyretáž, vybavujem si predoperačné vyšetrenia.
    Postupovali by ste prosím Vás i Vy týmto spôsobom?
    Chápem to správne, že ak skutočne plod odumrel tak tento týždeň už bude na sone bez zmeny, t.j. ostane vo veľkosti tých 20 mm?
    Je kyretáž vždy nevyhnutná? Nie je možné vysadiť Utrogestan a čakať na spontánny potrat pričom kyretáž vykonať podľa potreby?
    Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    v prípade, že nie je prítomná akcia srdiečka určite Utrogestan vysaďte, môže sa však stať, že aj napriek vysadeniu nedôjde k spontánnemu potratu. V prípade Missed Abortion plod ostáva v maternici a okrem náhleho krvácania môže dôjsť aj k infekcii. Každopádne ak však nemáte žiadne ťažkosti môžete vysadiť Utrogestan a 2-3 dni počkať či nedôjde k spontánnemu potratu.- Držím palce!