• velkost plodu

    , Autor: viky321

    Prosím Vas , je dôvod na hospitalizáciu, ked babo rastie, ale meška s velkostou 36t 2270g a aj dcera mala por. hmotnosť2010g . Syn 2850g

    Dobrý deň,
    veľmi pravdepodobne máte aj vy sama konštitučne nižšiu hmotnosť, preto dieťatko nemusí zodpovedať odporúčanej hmotnosti. Spomínaná hmotnosť je na daný týždeň nízka no dôležitejší údaj ako samotná hmotnosť je rastový prírastok. Preto ak dieťatko priberá z týždňa na týždeň dôvod na hospitalizáciu to nie je, na druhej strane ak dieťatko nepriberá je nutné hospitalizáciu zvážiť.