• nedostatok zeleza

    , Autor: moad83

    Dobry den,
    som v 26. tyzdni tehotenstva a z krvneho obrazu mi vysla hladina hemoglobinu 117. Poradnu som absolvovala so zastupujucim lekarom, ktory ma mal vybavenu s ultrazvukom za necelych 5 minut a celkovo som mala z poradne zly pocit. Na nizsiu hladinu hemoglobinu ma upozornila az sestricka. Nasledne som sa pytala lekara, co to znamena. Reakciou bolo, ze mi predpisal Aktiferrin compositum 2x denne, mam to brat az do porodu. Je naozaj tato hladina natolko nizka, aby som sa nevyhla liekom? Neda sa nahradit tato forma zmenou stravy? Dakujem pekne za pomoc.

    Dobrý deň,
    v tehotenstve je ideálna substitúcia liekmi, teda náhrada železa v tabletkách pretože je predpoklad, že železo bude ešte klesať. Hoci za normálnych okolností by som vám odporučila riešenie poklesu železa stravou, v tehotenstva takýto spôsob nie je dostačujúci.