• DS?

    , Autor: emmka2

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať či je moje bábätko v poriadku lebo vysledky triple testov mi vyšli 1 z160 na DS a ultrazvuk v 20tt bol relatívne v poriadku rast plodu proporčný a ostatná morfologia plodu v norme len p.doktorka napísala že hypoplázia nosovej kosti pod 5percentil...a v správe je podčiarknuté prít.hyperechogenetika čriev..Vravela že sa jej to na dieťa s DS nevidí a na odber plodovej vody som nešla nakoľko ma z ľudia z mojho okolia ukľudnujú že všetko je v poriadku lebo aj pri prvej dcérke som mala zlé triple testy...som bezmocná hrozne sa bojím aj keď verím,že je všetko v úplnom poriadku...Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Lenka:)

    Dobrý deň,
    a aká je vaša otázka? mám sa vyjadriť k možnosti downovho syndrómu? je jednoznačne vyjadrené hodnotou a pravdepodobnosťou 1:160 - teda je rziko zvýšené oproti ostatnej populácii. Neprítomnosť resp. hypoplázia nosovej kostičky by mohla byť príznakom Downovho syndrómu a samozrejme by nemusela byť. Bolo by dobré sa porozprávať s vašou lekárkou, osobne by som amniocentézu v takomto prípade neodmietala.