Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • DS?

  , Autor: emmka2

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať či je moje bábätko v poriadku lebo vysledky triple testov mi vyšli 1 z160 na DS a ultrazvuk v 20tt bol relatívne v poriadku rast plodu proporčný a ostatná morfologia plodu v norme len p.doktorka napísala že hypoplázia nosovej kosti pod 5percentil...a v správe je podčiarknuté prít.hyperechogenetika čriev..Vravela že sa jej to na dieťa s DS nevidí a na odber plodovej vody som nešla nakoľko ma z ľudia z mojho okolia ukľudnujú že všetko je v poriadku lebo aj pri prvej dcérke som mala zlé triple testy...som bezmocná hrozne sa bojím aj keď verím,že je všetko v úplnom poriadku...Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Lenka:)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  a aká je vaša otázka? mám sa vyjadriť k možnosti downovho syndrómu? je jednoznačne vyjadrené hodnotou a pravdepodobnosťou 1:160 - teda je rziko zvýšené oproti ostatnej populácii. Neprítomnosť resp. hypoplázia nosovej kostičky by mohla byť príznakom Downovho syndrómu a samozrejme by nemusela byť. Bolo by dobré sa porozprávať s vašou lekárkou, osobne by som amniocentézu v takomto prípade neodmietala.

Podobné otázky

 • Hyperechogenny intrakardialny fokus a hranicna hodnota PFSR

  , Autor: Nikina17

  Dobry den, vcera som absolvovala morfologicke uzv v 20+3 t.t. babatko malo nasledovne hodnoty biometrie:
  BPD 46,2
  OFC 59,2
  HC 177,3
  AC 147,2
  HL 32,3
  FL 31,9
  TCD 20,9
  NF 3,41
  NB 6,2
  PFSR 1,0 - hranicna hodnota !!!!
  okrem toho malo babatko na lavej komore hyperechogenny intrakardialny fokus. Inak sa doktor vyjadril, ze babatko nema ziadne ine viditelne abnormalie, vraj ma pekny tvar hlavicky - bola uplne v poriadku ako aj ostatne casti tela.
  Mam sa pri uvedenych zisteniach niecoho obavat? Mohlo by byt babatko poskodene a mat DS? Nosova kosticka bola v poriadku, vraj nema ani zdeformovanu hlavicku ako to vo vacsine pripadov byva, taktiez prsteky boli ok a aj nejaka kosticka v hlavicke vraj mala bielu farbu tak ako by to malo byt. Spomenul mi moznost amniocentezy, no osobne mi ju neodporucil. Aky je vas osobny nazor na tento problem?????
  Co sa tyka skriningovych vysledkov na DS boli v poriadku - vysledok bol 1:28 000

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak bol skríning negatívny a na UZV len nález intrakardiálneho fokusu, v tomto štádiu by som neodporučovala žiadne ďalšie vyšetrenia či amniocentézu. Nález na srdiečku skontrolovať o 10-14 dní.