Dobrý deň pani doktorka, chcela by som sa spýtať, od detstva mám problémy s herpesmi, mávam ich niekoľkokrát ročne. teraz som v 9.tt. a uz pred otehotnením sa mi pred každým mesesom vyhodil herpes na pere.herpesy sa stali súčasťou môjho života natoľko, že to už vo väčšine prípadov ani neriešim cez imuno-alergologičku. Zaujímalo by ma nakoľko ohrozujú tieto výsevy na perách bábo. je skôr nebezpečná prvá infekcia, alebo aj chronická.Ďakujem za Vašu odpoveď.
Dobrý deň,
chronické infekcie sú skôr miernejšie preto ani pre dieťatko nepredstavujú veľké riziko, bolo by vhodné podporiť imunitný systém a pri rozsiahlom herpese zvážiť terapiu antivirotikmi.
Dobry den, moja znama je v 35 tt, a bola v kontakte s dietatom kt. má tzv. siestu chorobu roseola infantum (cca. 10 minut boli v jednom aute). Dieta bolo uz po horuckach, na dalsi den sa vysypala, vtedy sme dozvedeli diagnozu. Otazka: Mohla nakazit buducu mamicku, a ak ano, je to nebezpecne v tomto stadiu tehotenstva? Docitala som ze to ohrozuje plod. Ak znama nebude mat horucku, aj vtedy to ohrozuje plod? Co mame robit, ako postupovat? Dakujem.
Dobrý deň, šiesta choroba je vírusové ochorenie spôsobené herpes vírusom 6 alebo 7, ktoré je typické niekoľkodňovými vysokými horúčkami, po ktorých nasleduje vyrážka. Šiesta choroba nie je nebezpečná pre dospelého, môže však byť nebezpečná v tehotenstve, ak sa vyskytujú vysoké horúčky, ktoré predstavujú riziko pre zdravie plodu. Inkubačná doba je 6 – 15 dní, najčastejšie je to do 10 dní. Roseola je vysoko nákazlivá a šíri sa ako kvapôčková infekcia - z tekutiny z nosa a hrdla nakazených ľudí, teda pri smiechu, kýchaní, kašlaní ... takže mohlo dôjsť k prenosu infekcie. Ochorenie zvyčajne nevyžaduje medikamentóznu liečbu, len prípadne podávanie liekov pri veľmi vysokej teplote. Antibiotiká sa nepodávajú, nakoľko sa nejedná o bakteriálnu infekciu. Stav treba odsledovať, ak sa dostaví teplota, či horúčka, je potrebné užiť napríklad Paralen v dávke 1 - 2 tablety každých 6 hodín, v nevyhnutnom prípade aj každé 4 hodiny, vhodné sú aj vlažné sprchy. Dôležitý je aj pitný režim. Určite však netreba panikáriť. Je vhodné upovedomiť obvodného gynekológa. Pri akejkoľvek návšteve zdravotníckeho zariadenia odporúčam dodržiavať zásady ROR: rúško, odstup, ruky. Dezinfekcia rúk je naozaj dôležitá.
rada by som sa opýtala, či sa v tehotenstve (som 20tt+1) odporúča užívať liek Herpesin (Herpesin 400) v tabletkovej forme, alebo doporučujete len lokálnu liečbu- Herpesin krém. Kožná doktorka hovorí, že Herpesin mám brať rozhodne aj v tabletkách, aby sa krvou vírus neprenášal k plodu, gynekologička však hovorí, že liečiť treba iba lokálne. Ďakujem za váš odborný názor.
Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať v 12 TT mi bola odobratá krv a vyšli Všetky pohlavné choroby negatívne teraz v 28 TT mi bola krv odoberana zas a prišli mi výsledky a ze reaktívny syfilis?! Ako je to možné prosím vás keďže celé tehotenstvo nemám sex? A ďalšia vec v čase odberu bol môj syn chorý a ja som od neho niečo vírusové chytila plus som mala začiatok herpesu veľkého na brade môže to nejako ovplyvniť výsledok? Samozrejme bola som aj na venerologii na krv zasielala sa do Košíc a výsledky TPHA a RRR ci ako vyšli Negatívne, teraz idem ale ešte na jeden odber a uz mam vážne strach co zas vyjde :( ďakujem za odpoveď
Dobrý deň, ak boli výsledky venerologických vyšetrení v norme, nevidím dôvod na obavy. Nevylučujem falošnú pozitivitu výsledku relativity na syfilis, ktorej príčin môže byť viacero. Reaktivita neznamená pozitivita. Postupujte podľa odporúčaní venerológov.
Dobrý deň, som v 12tt a na nose sa mi objavil herpes asi 6krat som si ho natrela herpesinom, no následne mi v lekárni povedali, že tehotné ho nesmú užívať. Aké riziko môže nastať?
Ďakujem pekne za odpoveď
Dobrý deň, Herpesin sa považuje za bezpečný v celom priebehu tehotenstva. Ak ste už v minulosti mali na perách, či pod nosom herpes, Váš organizmus už má proti nemu vytvorené protilátky. Niekedy stačí používať náplasti na opar, obyčajný púder, či krém alebo aj zubnú pastu, ktorá herpes vysuší. Herpes simplex vírus typ 1, ktorý spôsobuje opary okolo úst a pier, nemá na tehotenstvo žiadny vplyv. Nemusíte sa obávať. Odporúčam tiež zvýšený príjem tekutín a vitamínov.
Dobrý deň,
momentálne mám druhý až tretí deň pretrvávajúci pravdepodobne očný herpes, teraz, o druhej v noci som sa zobudila a stav sa zhoršil, viečko mi opúcha.
Včera som bola u obvodnej lekárky a dala mi OPTHALMO-HYDROCORTISOL, no bojím sa vzhľadom na zhoršujúci stav, že mi nepomáha.
Najviac sa ale bojím, či môže nejako ohroziť plod a jeho zdravie, pretože predtým som hereps ešte nemala.
Je takýto druh herpesu v takomto štádiu tehotenstva nebezpečný?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Dobrý deň, vo všeobecnosti sa rozlišú dva základné druhy očného herpesu: Prvý typ bežne postihuje pokožku na tvári, na ktorej sa tvoria malé pľuzgiere (podobne ako pri herpese na pere). Druhý typ očného herpesu je sexuálne prenosnou formou vírusu. Najbežnejšie sa prejavuje v oblasti genitálií, no zriedka sa môže preniesť až k orgánu zraku. Ak nemáte prejavy genitálneho herpesu, nemusíte sa obávať.
Pre skvalitnenie poskytovaných služieb používame cookies. Ďalším pokračovaním prehliadania na portáli
súhlasíte s Pravidlami používania
portálu MAMA a Ja.
Prihlás sa na odber newsletter
Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: