• Poloha placenty

    , Autor: nelca19

    Dobrý deň.Ešte by som sa chcela opýtať, som v 31 týždni tehotenstva. Z ultrazvuku mi lekár do knižky zapísal placenta(hrúbka placenty 37mm) na Zadnej stene v dolnom segmente 35mm. Je to normálne? Nebude placenta prekážať pri prirodzenom pôrode?Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    hrúbka placenty je v poriadku a čo sa týka informácie "placenta na Zadnej stene v dolnom segmente 35mm" pravdepodobne znamená, že je dolný pól placenty vzdialený od vnútornej bránky 35 mm. Pri predpoklade, že bude maternica ešte rásť sa tento dolný pól ešte vytiahne vyššie. Avšak už ani teraz nie je prekážkou vaginálneho pôrodu.