• Strach z potratu

    , Autor: tmotmo

    Dobrý deň, moja snúbenica je prvý kráv v živote tehotná a prežíva dosť veľký strach, pretože sa bojí potratu. Snáď až prehnane. Od začiatku (teraz sme stále len v prvom mesiaci) sa ozývajú bolesti brucha a podobne a naposledy to dospelo do momentu, kedy si veľmi nahlas kýchla a tam dole dostala dosť veľký kŕč, proste bolesti. Je vôbec možné kvôli kýchnutiu alebo podobným "detailom" potratiť? Alebo je to skôr prehnaný strach? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    uvažujete veľmi triezvo a presne ako hovoríte podobné záležitosti potrat nespôsobia.Ste na absolútnom začiatku, väčšina tehotných v tomto období ani nevie, že je tehotná. Bolo by dobré sa s priateľkou porozprávať a troška "zmierniť" jej obavy, pretože pred sebou máte ešte celé tehotenstvo a dieťatku určite stres neprospeje. Ak to nepomôže, nech si v lekárni kúpi magnesium v tabletkách alebo šumivé magnesium, troška uvolní a zmierni stres a úzkosť.