• Tehotenstvo a chlamýdie

    Dobrý deň,
    poprosila by som o radu. Som v 1. mesiaci tehotenstva a manželovi práve diagnostikovali chlamýdie: S anti-My.pneumon.IgG 193,8 a S anti-My.pneumon.IgA 17,2. V prípade, že by som ich od neho dostala, môže to ohroziť naše dieťa?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    veľmi pravdepodobne ste nakazená aj vy, ide o ochorenie prenosné pohlavným stykom, a samotná infekcia môže prebiehať bezpríznakovo, Preto sa dajte u vášho lekára vyšetriť, v prípade pozitivity testov je nutné vás preliečiť V prípade neliečených infekcií v tehotenstve sa nemusí stať vôbec nič, na druhej strane môžu chlamýdie spôsobiť spontánny potrat alebo ohroziť tehotenstvo predčasným pôrodom.