• stvrta sekcia ano ci nie?

    , Autor: tinulikj

    dobry den.Mam jeden velky problem.Mam 3 deticky a vsetky tri su narodene sekciou.Prvy porod nepostupoval,tak zvolili sekciu a potom pri druhom a tretom mi automaticky urobili sekciu a ani neskusili,ci by som normalne prirodzene neporodila.Deti maju 7,5r,4,5r a najmladsie ma 1,5r.Medzi kazdym je odstup cca 3roky.A my s manzelom sme tuzili mat este jedno dietatko.Aky mate nazor na stvrtu sekciu?Mam 30rokov,ja by som to este skusila,pri tych troch sekciach som nemala ziadne broblemy,ale ak to nie je mozne a riskantne,budem sa musiet vzdat mojho sna,koli mojim krasnym detom kt.mam.Dakujem dopredu za odpoved.pekny den

    Dobrý deň,
    všeobecne sa štvrtá sekcia a teda štvrtá gravidita nedoporučuje, kvôli možnému riziku ruptúry (pretrhnutia) maternice. Samozrejme ale závisí aj na priebehu predchádzajúcich operácii (najmä tej poslednej) a na lokálnom náleze na maternici, bolestivosti v oblasti jazvy a podobne. Po kompletnom gynekologickom vyšetrení sa s lekárom porozprávajte o eventualite 4 sekcie.