• správny postup

    , Autor: tinkads

    Dobrý deň,
    som v 13tt, mám 35 rokov a jedného zdravého dvojročného syna. Pred prvým pôrodom som 2x spontánne potratila v 10tt. Všetky genetické aj hematologické vyšetrenia som mala v poriadku. Teraz mám však obavy, už aj kôli veku, či bude všetko ok. Rada by som šla na nejaké odbornejšie sono (amniocentézu nechcem podstupovať), moja lekárka mi však tvrdí, že to je zbytočné, že mám počkať na krvné testy, ktoré mi spraví okolo 16tt. So svojou gynekologičkou som bola vždy spokojná, len nechcem niečo zanedbať. Naozaj stačí čakať až do krvných testov, a v prípade nejakých zlých výslekov až potom začať chodiť po odborných lekároch?
    Ďakujem za Váš názor

    Dobrý deň,
    určite teraz nemá zmysel realizovať odborné vyšetrenia, počkajte na výsledok krvných testov a následne bude dieťatko už aj dosť veľké na to aby sa realizoval riadny morfologický ultrazvuk. Teraz je dieťatko ešte príliš maličké, a takýto UZV by aj tak nemal veľkú výpovednú hodnotu. Nebojte sa, určite nič nezanedbávate a postupujete zatiaľ správne.