Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,848 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kiahne

  , Autor: anet2292

  Dobry den este mam jednu otazku na vianoce by som chcela ist k priatelovy som tehotnav 19tt, no v jeho rodine mali pred nedavnom kiahne ja som ich este do teraz nemala mozem tam ist alebo racej nemam riskovat? Moze sa stat nieco plodu?? Dakujem velmi pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho, kedy bolo "prednedávnom", či ochorenie u niekoho ešte trvá a či je niekto ohrozený nakazením-teda bol v kontakte s dieťaťom, ktorému neskôr prepukli kiahne. Kiahne sú totižto najviac infekčné 2 dni pred výsevom. Ak toto ochorenie prebehlo, a nikto viac kiahne, nemá nie je pravdepodobné, že by ste sa nakazili. Návštevu teda kľudne absolvujte, ak však je niekto s akútnym ochorením nedoporučujem tam ísť.

Podobné otázky

 • Ovčie kiahne

  , Autor: mirka077

  Dobrý deň p.doktor, opäť sa obraciam na Vás s otázkou. Som v 17T 2D a v detskom veku som prekonala ovčie kiahne, avšak môj 12 ročný syn ich dostal. Ide o klasický priebeh ovčích kiahní.Chcem sa spýtať, či je môj plod , resp.ja ako tehotná žena niejak ohrozená, aj keď som to už prekonala ? Mám obavy, keďže je to infekčné ochorenie. Ďakujem Vám za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už prekonali ovčie kiahne v detstve, nebezpečenstvo ochorenia Vám nehrozí, pretože už máte vytvorenú imunitu. Dodržujte však všetky zásady hygieny.

 • Kiahne

  , Autor: dena-3

  Dobry den
  Prosim Vas da sa z krvi zistit ci som prekonala ovcie kiahne? Ak ano urobi mi take vysetrenie aj gynekolog alebo musim ist k vseobecnemu? Som tehotna a sestrina dcera dostala kiahne v skolke. Mojej mame sa zda ze som ich nemala.
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z krvi sa dajú zistiť protilátky. Odber Vám urobia u Vášho obvodného lekára

 • ovčie kiahne

  , Autor: stanka17

  Dobrý deň, som v 35 tt. a bola som v styku s dieťaťom, ktoré na ďalší deň dostalo kiahne. Ja som kiahne už v detstve mala. chcela by som sa opýtať, môže to nejako ohroziť plod a mňa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ste v detstve prekonala kiahne ste vy aj váš plod plne chránené proti infekcii vašimi protilátkami.

 • Kiahne v 3.trimestri

  , Autor: katulka2008

  Dobrý deň pani doktorka, rada by som sa s Vami poradila o možných rizikách pri ochorení na ovčie kiahne. Som v 31.týždni tehotenstva a včera pri vyberaní dcérky zo škôlky (bola tam len 1 deň po chorobe) mi učiteľka povedala, že v škôlke sú kiahne. Dnes som ju už do škôlky nedala. Ja som zatiaľ kiahne nemala, preto mám obavy, čo ak ich dostane malá a potom aj ja od nej... Aké sú riziká pre plod v 3.trimestry? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pre dieťatko je najnebezpečnejšia nákaza do 12 týždňa gravidity resp. do 20 týždňa. V 31. týždni tehotenstva už dieťatku nehrozí bezprostredné riziko poškodenia, no samozrejme je nutné sa nákaze vyhnúť pretože priebeh kiahní môže byť aj pre vás počas tehotenstva závažný a veľmi rozumne ste dcérku zo škôlky vzali.

 • Tehotenstvo a kiahne

  , Autor: tinka12345

  Dobry den,
  mam 4 rocneho syna kt. dostal kiahne a ja som v 12 tyzdni a 5 dni tehotenstva, avsak kiahne som uz v detstve prekonala. Moze to ohrozit moje tehotenstvo, pripadne plod?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  aj vy aj váš plod ste chránení vašimi protilátkami po prekonanej infekcii v detstve. Nemusíte sa obávať teda vôbec.