• Entizol počas kojenia

    Dobrý deň,
    mala by som otázku. Moja gynekologička mi predpísala Candibene a Entizol vag.tablety. No mám troj mesačného synčeka a plne ho kojím.
    Candibene sa vraj možu počas kojenia, no v príbalovom letáku od Entizolu je jasne písané že sa nesmie, alebo že sa kojenie musí počas užívania prerušiť. Ale moja gyn. tvrdí že ho možem uzivat aj počas kojenia.

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    Entizol vaginálne tablety sú skutočne pri dojčení kontraindikované, názory sa líšia kedže ide o lokálne použite a množstvo liečiva, ktoré sa dostane do mlieka je minimálne. Ak je nutné užitie Entizolu, dieťatko nedojčíte a mlieko si odstriekavajte.