Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,359 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • cytologia

  , Autor: nika5214

  dobry den chcela by som sa opytat minuly rok som mala cytologiu na 1-2 teraz ako som tehotna mam cytologiu na 2 doktor povedal že je to v poriadku mohlo tehotenstvo sposobit že mam 2 nemam žiadny zapal aj kultivaciu mam v poriadku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  cytológia II. je absolútne v poriadku nález, nie je to žiadne zhoršenie oproti vyšetreniu pred rokom.

Podobné otázky

 • Cytologia v tehotenstve

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, rada by som sa spytala ohladom cytologie pocas tehotenstva. V minulom roku som mala negativne vysledky a pan doktor povedal, ze teraz nie je potrebne ju robit. Je to tak v poriadku? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo cytologické vyšetrenie negatívne a neuplynul ešte rok, ak sú ostatné výsledky a vyšetrenia v poriadku, počká sa do obdobia po pôrode, kedy sa vrámci preventívnej prehliadky urobí aj cytologické vyšetrenie. Váš obvodný gynekológ najlepšie pozná všetky Vaše výsledky, ako aj okolnosti, je najkompetentnejší ako aj najobjektívnejší, preto pri akýchkoľvek ťažkostiach ako aj nejasnostiach vyhľadajte práve jeho.

 • Polyp

  , Autor: LenkaZoe1986

  Dobry Den,chcela by som sa opytat,som v 10 tt ,prestupovala som k novemu dr ten mi urobil vstupnu prehliadku,nakolko som zistila ze som tehu ..a špinim tak som mu to spomenula ..nasiel mi polyp na kŕçku cca 8 -10mm a vzal mi vyter onkocytologiu ,naposledy v septembri 2018 cize cca mesiac a cytologia mi vysla PAP 2 ,chcem sa opytat vas aka je pravdepodobnost ze by sa to za mesiac zmenilo ?ked dr predtym mi ten polyp nenasiel,?a ak by aj vysledky boli v poriadku ..aka je pravdepodobnost ze dieta donosim dokonca a ci polyp ovplynuje tehotenstvo a ak ano tak ako?moj dr sa nechcel vyjadrovat skor ako nepridu vysledky ,len to cakanie ma stresuje ,dakujem velmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každým dňom zväčšuje a viac prekrvuje. Pred štyrmi či piatimi týždňami nemusel byť polyp vôbec vidieť. Polyp môže kontaktne krvácať, niekedy je nutné užívať lieky proti krvácaniu a na podporu ciev, inokedy sa za istých okolností a v istom týždni tehotenstva dá polyp operačne odstrániť. Závisí to od viacerých vecí a faktorov. Dieťa môžete donosiť. Tehotenstvo môže ovplyvniť v zmysle práve špinenia alebo slabého krvácania, závisí aj od veľkosti a lokalizácie polypu. Nemusíte sa stresovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho kontaktujte.