• Hyfosy- nepriechodne vajickovody

    , Autor: Prezyvka123

    Dobry den, na Hyfosy mi boli diagnostikovane nepriechodne oba vajickovody, pena ostala podla uzv v maternici. Je toto vysetrenie doveryhodne alebo to mohlo byt sposobene krcom? Dr. mi predpisal Endovelle na preliecenie pripadnej endometriozy na 3-6 mesiacov a az nasledne laparoskopiu s hysteroskopiou. Menstruaciu a ovulaciu mam pravidelnu, bezbolestnu, ziadne zapaly v minulosti ani diagnostikovane cysty. Pokusame sa otehotniet 1.5 roka, spermiogram a AMH v poriadku. Nemoze mi Endovelle uskodit a nie je lepsie ist hned na laparo? Resp po jeho vysadeni nie je riziko, ze ovulacia sa nevrati/ nebude pravidelna? Vdaka

    Dobrý deň, možnosti máte prakticky dve a obe ste už spomenuli. Záleží aj od Vášho veku. Ak máte okolo 35 rokov, nečakal by som pol roka, ale riešil diagnostickú laparoskopiu s chromopertubáciou, prípadne aj diagnostickú hysteroskopiu a pri potvrdení nepriechodnosti vajíčkovodov ich odstránil a následne navštívil centrum asistovanej reprodukcie.