• Protilátky proti spermiam

    , Autor: Kvet235

    Dobry deň pán doktor,
    chcela by som sa opýtať akú šancu mám na otehotnenie prostredníctvom IUI. Mám 27 rokov, zistili mi, že tvorím protilátky proti spermiám. Okrem toho mám všetko v poriadku ovulácia prebieha ako má hormonálny profil je v poriadku. Manžel má teratozoospermiu 3% ale skoro 90 000 000 spermií ostatné hodnoty má v poriadku. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, toto je otázka, na ktorú by Vám vedeli najobjektívnejšie odpovedať lekári centra asistovanej reprodukcie, ktorí majú skúsenosti aj s takýmto druhom príčin neplodnosti. Nepoznám všetky objektívne informácie, či sú prítomné aj iné imunologické aspekty. Metóda intrauterinnej inseminácie (IUI) by mohla vyriešiť problém prítomnosti protilátok proti spermiám v hliene z krčka maternice, pretože pri tejto metóde sa spermie vložia priamo do maternice. Nerieši to však problém, kedy imunologické faktory bránia oplodneniu vajíčka a včasnému vývoju embrya. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať lekárov centra asistovanej reprodukcie.