• Alergia na spermie

    , Autor: Zuzanka12345

    Dobrý deň, viete mi prosím povedať z praxe, aká je reálne šanca otehotnieť pri alergii na spermie? Zatiaľ síce nepotvrdená, ale všetky príznaky tomu bohužiaľ nasvedčujú :(
    ďakujem

    Dobrý deň, záleží od toho, o akú formu alergie na spermie sa jedná. Alergiu na spermie môžeme rozdeliť prakticky na dve skupiny. Prvú predstavuje takzvaná histamínová alergia, pri ktorej žena veľmi rýchlo po pohlavnom styku bez použitia ochrany, približne do piatich minút, pociťuje pálenie v pošve i v oblasti vonkajších rodidiel, môžu sa objaviť aj vyrážky až pľuzgiere. Druhú skupinu tvorí bunková imunita, keď žena vytvára protilátky proti spermiám partnera, čo spôsobuje problémy s otehotnením. Ak sa jedná o prvý typ alergie, je potrebné navštíviť alergológa, ak o druhý typ alergie, je potrebné navštíviť imunológa.