• Protilátky proti spermiám a otehotnenie

    , Autor: vebi567

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je bezpečné mať nechránený styk a snažiť sa o počatie v období keď partner užíva krátkodobo Medrol na liečbu protilátok proti spermiám? Nevyplývajú z toho nejaké riziká, či už pre mňa alebo v prípade počatia pre plod? Ďakujem.

    Dobrý deň, toto je otázka pre reprodukčného imunológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, ako aj všetky okolnosti. Pokiaľ viem, väčšinou sa odporúča mať chránený pohlavný styk, teda nesnažiť sa otehotnieť, pokiaľ Vám nepovedia inak. Neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť. V prípade nejasností sa pýtajte ošetrujúcich lekárov.