• Liecba neplodnosti

    , Autor: Ivka85

    Dobry den. Chcem sa opytat, snazime sa o dieta a lekar mi pedpisal clostillbegyt ktory mam brat 5-9 den jednu tabletku. Prvy mesiac ked som ho brala som bola na folikulometrii dominantny folikul bol...lekar mi vsak za tym nepichol pregnyl tak ako som sa docitala ze to vacsinou byva takyto postup. Tento mesiac som znova brala clostillbegyt 5-9 den 1 tabletu. Teraz to v liecbe zmenil tak ze mi od 15 dna. cyklu na 10 dni predpisal jednu tabletu vecer progestanelle. Chcem sa spytat ma vyznam brat clostillbegyt bez pregnylu? Zaroven sa chcem este spytat na co sluzi liek progesranelle. A tiez sa chcem opytat moze liek clostillbegyt podporovat vznik mykoz? Nakolko som sa s tym momentalne zacala trapit. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, pri liečbe Clostilbegytom nemusí byť automaticky aplikovaný aj Pregnyl. Progestanelle je preparát progesterónu, ktorý má viaceré využitie, či už na úpravu cyklu mimo tehotenstva alebo na podporu a udržanie tehotenstva. Príčin mykóz môže byť viacero, nedával by som ju do súvislosti s Clostilbegytom. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.