• neprasknuty folikul

    , Autor: 63315

    Dobry deň, bola by som zvedavá na Vás názor. S manželom už máme jednu dcérku, na druhý pokus som vtedy otehotnela, všetko išlo bez problémov. Ale teraz sa už viac ako rok snažíme o bábo, druhý mesiac som teraz chodila na folikulometriu, kde som raz mala v piatok 17mm folikul, na druhý deň v sobotu pozitívne ovulačné testy. (viem že ich doktori neuznávajú) ale aj plodný hlien som si odsledovala,čo mi vždy zdôrazňuje aj doktor, že vtedy je dôležité sa snažiť. Následne v pondelok bol folikul 14mm a stredu 15mmx9mm nepravidelného tvaru. V takomto prípade ide o anovulačný cyklus? folikul isto nepraskol? bude z toho cysta? odber z krvi mi nerobil, beriem inofolic aj kys.listovú. Mala by som podľa Vás aj niečo iné užívať?
    Vopred ďakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň, mohlo sa jednať aj o anovulačný cyklus. Či folikul nepraskol, ani či sa vytvorí funkčná cysta, Vám takto s istotou nepoviem. Kyselinu listovú užívajte naďalej. Pri snažení sa otehotnieť sa odporúča mať nechránený pohlavný styk aspoň 2-3 krát týždenne počas celého cyklu (okrem menštruácie), nie len v čase očakávanej ovulácie. Váš obvodný gynekológ Vám eventuálne môže predpísať Clostilbegyt. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.