• Hodnota FSH

    Dobrý deň, pán doktor,
    chcela by som sa spýtať na hodnotu FSH, ktorá mi bola nameraná na 3. deň cyklu., a to 6,47 U/l. Je, prosím, tento výsledok vzhľadom na môj vek (o dve mesiace budem mať 31) dobrý, čo sa týka kvality vajíčok? Je možné kvalitu vajíčok nejako zlepšiť? AMH mi vyšlo v norme, 3,84 ug/l, ale mám strach, či FSH nemám vysoké, aj keď som možno v norme (ak sa nemýlim, horná hranica je 8,9 U/l). Nedarí sa mi otehotnieť už skoro rok. Manželovi (31r.) prvý spermiogram odhalil zhoršenú morfológiu (má len 2% tvarovo správnych spermií), ostatné parametre mu vyšli dobre. Užíva vit. doplnky, stravuje sa zdravšie a už nenosí mobil vo vrecku, tak dúfame, že kontrolný SPG bude lepší, ale zároveň mám strach, či sú moje vajíčka podľa výsledku kvalitné, pretože si uvedomujem, že momentálne môžeme len čakať na tú dobrú spermiu, tak by som sa rada spoliehala aspoň na kvalitné vajíčka (s ovuláciou by som nemala mať problém).

    Ďakujem.

    Dobrý deň, výsledky sú u Vás v poriadku, takže problém bude najpravdepodobnejšie v partnerovi. Ak sa Vám nepodarí otehotnieť do roka aj napriek úprave životného štýlu a pravidelnému nechránenému pohlavnému styku (2-3 krát týždenne), bude vhodné navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.