• Otehotnenie

    Dobrý deň, mám 31 rokov a s manželom (33r.) sa snažíme o bábätko (5mesiacov).
    Pred 5rokmi mi boli zistené PCO a teda v tom čase sme sa o bábätko nesnažili, nakoľko som mala aj veľmi veľkú nadváhu a vedela som, že sa to určite nepodarí. No moja váha sa zmenila, schudla som 31kg. Môj gynekológ mi spravil v apríli vyšetrenie horm.profilu, ktorý bol v poriadku a ultrazvukové vyšetrenie a PCO už našťastie nemám. Takže sme sa v septembri začali snažiť o bábätko. V októbri mi gynekológ opäť robil vyšetrenia a teda hormonálny profil je ok a vaječníky tiež,ale bola som aj na folikulometrii a povedal mi, že folikuly tam sú, ale žiadny dominantný a taktiež mi robil testy na progesteron a mala som o niečo nižšiu hladinu, ako bola ta minimálna. Takže mi nasadil clostillbegyt, ktorý užívam na 3DC až po 7DC a taktiež progestanelle, ktorý užívam od 16DC-25DC. Chcem sa teda spýtať, či mám šancu otehotnieť, aj keď nemám dominantný folikul a či vôbec u mňa prebieha ovuláciu, ale asi áno, keďže vždy na 14-15DC (môj menštruačný cyklus je 28-29dni) cítim bolesti v podbrušku a mám výtok.
    Manžel bol na spermiogram a všetko má v poriadku.
    Ďakujem a prajem pekný deň

    Dobrý deň, ak bol hormonálny profil v poriadku, ovulácia predpokladám prebieha. Ak boli všetky vyšetrenia u Vás, ako aj u manžela v poriadku, odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, 2 - 3x týždenne. Ak sa Vám aj napriek tomu a nasadenej liečbe nepodarí otehotnieť, bude vhodné pouvažovať o návšteve centra asistovanej reprodukcie.