• Menštruácia

    , Autor: Peťa55555

    Dobrý deň pán Doktor.
    Pol roka užívam 2x denne inofolik a 16 deň cyklu duffaston. Mam za sebou prvý mesiac hormonálnej liečby 1x denne clostilbegid. Menštruácia mala prísť včera 4.2.2020 neprišla. Dnes len slabo špinim, skôr je to belasý hlien s červenými fliačikmy a mierne pobolieva brucho. Môže to byť znak gravidity?
    Pýtam sa preto lebo na 5 deň cyklu, ktorý teraz neviem určiť mam začať užívať 2x denne clostilbegid, ktorý sa v tehotenstve nemá užívať..Len momentálne neviem ako pokračovať, keď menzes neprišiel. Chcem sa informovať či si mám pre istotu urobiť tehotenský test?
    Ďakujem

    Dobrý deň, ak to nie je vylúčené, tehotná byť môžete. Špinenie môže byť aj príznakom blížiacej sa menštruácie. Ťažko je sa takto vyjadriť bez poznania bližších okolností alebo informácií. Tehotenský test nemusí v prípadne skorom štádiu tehotenstva ukázať nič. Odsledujte si to. Odporúčam v prípade nejasností alebo ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti.