• Potrat

    , Autor: zoja-2

    Dobrý deň,
    Otehotnela som po pregnyle a užívaní duphastonu. Duphaston som po dobrati krabičky vysadila (týždeň pred MS). Menštruácia neprišla a tehotenský test bol pozitívny. Tehotenstvo bolo potvrdené krvnými testami, avšak týždeň po vysadení duphastonu som v 5tt spontánne potratila. Chcem sa spýtať, či potrat mohol spôsobiť pokles progesteronu po vysadení dupahostonu aj keď potrat nastal až týždeň nato. Ďakujem

    Dobrý deň, ak dôjde k potratu v období 6 - 8 týždňa, s najväčšou pravdepodobnosťou je zárodok poškodený a plod by nebol zdraví alebo by bol vážne poškodený. Nedával by som to do súvisu s užívaním Duphastonu.