• vitamíny

    Dobrý deň, spolu s manželom sa snažíme viac ako rok o prirodzené otehotnenie, zatiaľ však bez pozitívneho výsledku. Minulý mesiac som absolvovala folikumetriu, folikuly krásne praskli, sliznica bola pekná (aspoň čo doktor hovoril). Ja som podľa všetkého v poriadku, ale manžel má spermigram nasledovný:
    pohyblivosť A (lineárna): 0,
    B (pomalá lineárna): 20,
    C (nelineárna): 20,
    D (nepohyblivých) :60,
    patológia : cca 50....lekár mu odporučil užívať Prefertil. MOja otázka je: aké máte skúsenosti s týmito vitamínmi? nemali by sme ich ešte niečim podporiť? Je nejaká šanca, že by sme mohli prirodzenou cestou otehotnieť? ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    napriek tomu, že sú spermie výrazne pomalšie, spontánne otehotnenie je možné. No vo vašom prípade by som odporučila insemináciu na zjednodušenie "cesty" spermií k vajíčku. Profertil svojim pacientom odporúčam len vo výnimočných prípadoch, zatiaľ ma nepresvedčil tento preparát o jeho pozitívnom efekte.