• výsledky po kyretáži

    Dobrý deň,

    po kyretáži mi boli odovzdané tieto výsledky. Moja krvná skupina je 0+. Mala som kyret z dôvodu MA. Vývoj zastavený v 6TTcca, nebola srdiečko, veľký žĺtkový vak. Po kontrole bol gestačný vačok zmenšený. Prišli mi výsledky, kde je uvedené toto:

    Po izoláci DNA z tkaniva abortu sme molekulovou analýzou metódou QF-PCR preukázali plod ženského pohlavia bez chromozónových aneuploidií v rámci vyšetrených oblastí rsa (X) x2, (13, 15, 16, 18, 21, 22)x2

    Pozn. Metóda QF-PCR je určená len na detekciu špecifických chromozómových aneuploidií. QF-PCR nie je určená na zisťovanie zmien počtu iných ako uvedených chromozónov, ani na dtekciu štrukturálnych zmien, mozaicizmu a iných chromoz. abnormalít.

    Pri stanovení ženského pohlavia plodu nevieme bez vyšetrenia krvi matky zaručiť správnosť výsledku.

    Prosím, pochopila som to tak, že nič vlastne nebolo nájdené. Žiadna vývojová chyba. Mám 29 rokov, bolo to moje prvé tehotenstvo. Prosím, z vašich skúseností, odporúčate mi nejaké ďalšie vyšetrenie? Môže sa takýto druh potratu stať iba tak, aj keď tam nebola zistená žiadna vývojová chyba? Chorá som pri tehotenstve nebola, nefajčím, nepijem alkohol, zdravo sa stravujem, jedla som vitamíny, kyselinu listovú. Neberiem lieky, choroby dedičné nemám. Neviem si vysvetliť dôvodu MA a bojím sa preto ďalšieho tehotenstva.

    Ďakujem.

    Dobrý deň, v živote každej ženy môže dôjsť k potratu. Nemusí sa pritom jednať o žiadnu patológiu, iba o zhodu okolností, často chybu v génoch. Z patologického vyšetrenia sa príčina potratu takmer s istotou nezistí. Ak sa jednalo o prvé tehotenstvo,
    s otehotnením ste nemali problém a na nič sa neliečite, nie je potrebné žiadne špeciálne vyšetrenie. Počkajte aspoň tri mesiace, aspoň trikrát odmenštruujte a môžete sa začať snažiť otehotnieť. Dva mesiace pred plynovým otehotnením môžete začať užívať kyselinu listovú v dávke 400ug denne.