• chceme dieťa

    Dobrý deň,

    s partnerom chceme dieťa, ale...
    5 mesiacov som užívala na liečbu akné tablety Aknenormin, ktoré obsahujú látku izotretinoín. Bola som poučená o tom, že nesmiem otehotnieť počas liečby. S liečbou som práve skončila.
    Na internete som veľa čítala. Jedni lekári odporúčajú otehotnieť až po mesiaci po liečbe, iní až polroka po liečbe. Dokonca som čítala, že aj po 5 rokoch môže byť plod poškodený.
    Chcem sa spýtať, kedy by sme sa s priateľom mohli začať snažiť o dieťa?
    Existuje nejaká detoxikácia organizmu, ktorá by mi pomohla z tela vylúčiť všetky škodliviny? Aj keď izotretinoín z tela zmizne hneď po ukončení liečby.

    Prosím, poradte. Veľmi túžime po dieťati, ale neodpustila by som si, ak by som ublížila svojmu dieťaťu tým, že by som niečo zanedbala.
    Alebo viete o niekom, kto by mi mohol pomôcť s mojím problémom?

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    po skončení terapie by som tehotenstvo neodporučovala prvé tri mesiace. Po týchto troch mesiacoch by už malo byť telo dostatočne zbavené akýchkoľvek zbytkov po terapii, ktoré by mohli mať nepriaznivé účinky na plod.