• vitamin

    dobry den pani doktorka chcem sa vas este spytat mesiac beriem kyselinu listovu a teraz som kupila manzelovy vitamin e pretoze som niekde citala ze je dobry na plodnost je to pravda?jedno dieta uz mame skoro trojrocneho synceka a velmi chceme druhe snazime sa uz 2mesiace a zatial nic viem ze je to kratka doba .tak sa len chcem spytat ci je te vytamin dobry milujeme sa od skoncenia menstruacie kazdy druhy treti den je to v poriadku ?cylkus mam medzi 28az 30 dni .dakujem

    Dobrý deň,
    vitamín E patrí do skupiny antioxidantov, preto sa predpokladá jeho priaznivý efekt aj na spermiogenézu - teda tvorbu spermií. Kľudne mu k terapii pridajte aj jednu tabletku vašej kyseliny listovej denne. Má veľmi priaznivé účinky. Ovulácia a teda najväčšia možnosť oplodnenia je okoli 11-14 dňa po menštruácii, frekvencia každé dva - tri dni je ideálna pretože je tak dostatok času na obnovu spermií.