Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Krvacanie

  , Autor: 100AKnom100

  16.5 som mala sekciu po 5tyždňoch som vybehla po schodoch a isla na wc nasla som si ,,vapadnuty,,steh taka čierna nitka a začalo mi krvacanie nie silne ale červena krv je to normalne alebo mam isť na pohotovosť alebo ku svojej gynakologicke ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, takto sa vám bez videnia nálezu neviem vyjadriť. Určite pri nejasnostiach navštívte, najlepšie, zdravotníckej zariadenie, kde bol výkon realizovaný, keďže ste ešte šestonedieľka, prípadne Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvacanie po sestonedeli

  , Autor: lussinda

  Dobry den.
  V auguste som prirodzene porodila dcerku. Poporodne krvacanie prestalo priblizne po 4-5 tyzdnoch. Absolvovala som kontrolu po sestonedeli kde bolo vsetko v poriadku.
  Avsak par dni po tejto konrole som zacala slabo krvacat (ruzova/jasnocervena farba).
  Myslela som si ze by to mohla byt prva poporodna menstrucia - aj ked dcerka je plne kojena - ale po 2 dnoch toto prestalo a zmenilo sa na slaby obcasny vytok.
  O co by mohlo ist?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nevylučujem, že sa môže jednať aj o prvú menštruáciu po pôrode, ktorá môže byť aj takejto slabej intenzity a trvania, nakoľko ešte kojíte. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujete si to. pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po pohlavnom styku

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať mám 7 týždňov po pôrode a mala som vnútorné stehy. Nemala som už žiadne ťažkosti ani bolesti krvácanie mi už skončilo v 6 týždni. S manželom sme mali pohlavný styk pri ktorom má nič nebolelo. Na ďalší deň som začala špiniť a večerom už to bolo slabé krvácanie bez zrazenín ktoré trvá 2 deň. Je to normálne? Moja gyndekologička má dovolenku. Okrem krvácania nemám žiadne ťažkosti.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je možné, že sa u Vás jedná o prvú menštruáciu po pôrode. Ak nemáte žiadne ďalšie ťažkosti, odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností následne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po 6-nedeli

  , Autor: Kristy_7

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať som 9 týždňov po pôrode cisárskym rezom 6-nedeli som sa ciatila potom uz som nekrvacala a minuly tyzden som mala zase take ružové špinenie ale len mozno 4-5x do dna a to trvalo tak den dva a potom to opäť prestalo a dnes sa to vratilo opat po par dnoch a uz to bolo silno hnede. Špinenie je rovnaké ako pri 6-nedeli avsak neviem preco sa to vrátilo a prečo je to len 1-2 dni a potom zase nič.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Nevylučujem, že sa jednalo o prvú menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes a šestonedelie

  , Autor: Simona228

  Dobrý deň. 2.7. som porodila, žiaľ bábätko sa narodilo mŕtve. Bola mi zastavená laktacia Medocriptinom. Dnes sú to presne 3týzdne a už druhý deň mám silnejšie krvácanie, krv je jasne červená. Predtým to už bol taký dohneda výtok, a hlavne cez noc čistá vložka. Môže sa jednať už aj o menzes?
  Môžeme sa pokúšať aj hneď o bábätko, ak by bol teda toto menzes? Dr mi povedal, že po prvom menzese môžeme.
  Ďakujem za odpoved!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o prvú menštruáciu. Keďže však nepoznám žiadne bližšie okolnosti pôrodu, týždeň tehotenstva, ani ďalšie informácie, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. So snažením otehotnieť by som počkal aspoň dva-tri mesiace, kým sa maternice trošku zotaví a vráti späť do svojho "normálneho" menštruačného fungovania. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Krvácanie v šestonedelí

  , Autor: MariV

  Dobry deň,
  som 5 tyzdnov po pôrode. Posledné dva týždne som mala veľmi slabé krvácanie / spinenie každý deň. Dnes - presne na piaty týždeň od pôrodu, som začala viac krvácať jasnou krvou. Kojim každé 2-3 hod. Mohla by to byť aj menštruácia? Je potrebné ísť hneď na kontrolu alebo stačí počkať do ukončeného šestonedelia? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať aj o prvú menštruáciu od pôrodu. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti a krvácanie je primerané, stačí navštíviť gynekológa po 6 - 8 týždňoch od pôrodu. Odsledujte si to.