Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,193 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pôrod

  , Autor: Mirka27op

  Dobrý deň .chcela by som sa opýtať 28.5.2021 som predčasne porodila 28tt 570g dievčatko cisárskym.moj druhý predčasný pôrod,oba cisárske.Dna 29.5.2021 som odišla z nemocnice . Do teraz bolo všetko v poriadku no zrazu mám bolesti podbrušku a brucho ako kebyže som tehotná....celé tehotenstvo som mala 82.5 kg potom som schudla na 76kg .Chcem sa opýtať či môžem byť znovu tehotná,keďže s priateľom máme radi sex začali sme dosť skoro ....asi týždeň dva po cisárskom ale veľmi opatrne....dávame si pozor aby som znovu neotehotnela aj keď ešte chcem ďalšie dieťa ale viem že maternica potrebuje viac času.Mozem otehotnieť aj s "kvapkami lásky"????alebo to môže byť iný problém a mala by som nastivit svojho gynekológa?Jazvu mám zahojenu no sem tam má ešte páli,boli a cítim také akoby ťahanie na ľavú stranu ako keď som mala ešte stychy.co mám robiť?mám s aby že sme niečo s partnerom pokazili? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie, ani obdobie kojenia nie je antikoncepcia, takže ak ste mali nechránený pohlavný styk, otehotnenie sa vylúčiť nedá. Ak máte v anamnéze už dva cisárske rezy, otehotnenie ani nie dva mesiace od operácie by bolo extrémne rizikové. Maternica sa po výkone hojí šesť mesiacov, preto sa odporúča otehotnieť najskôr rok až rok a pol od výkonu. Takto sa Vám k príčine ťažkostí neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Pálenie a začervenanie sliznice, bolesť a pichanie v podbrušku

  , Autor: Nika96

  Dobrý deň, Chcela by som poprosiť o radu. Som 2,5 týždňa po pôrode, podstúpila som nástrih hrádze, ešte mi ostali 2 štichy vo vnútri (dokopy ich bolo asi 10), nastrih už síce bolí menej, aj keď je teda stále mierne opuchnutý a na sedenie využívam stále vankúš s dierou, avšak začala ma dosť páliť sliznica pošvy, je začervenaná, mierny pocit svrbenia, pichanie a bolesť v podbrušku. Po každej toalete sa oplachujem čistou vodou, používam repík. Mám aj mierne zvýšenú teplotu - 37,3. Mala by som navštíviť gynekológa alebo to chce len čas? Ďakujem pekne za odpoved a váš čas

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o prejavy infekcie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Keďže ste šestonedieľka, ste ešte v starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, kde ste rodili, ktoré v prípade pretrvávania ťažkostí alebo nejasností odporúčam navštíviť.

 • Hrča pri rane po pôrode

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, pod ranou po nastrihu sa mi spravila strašne tvrdá bolestivá hrča pod kožou. Bolí to pri sedení, státí, chodeni.. Po pôrode mi povedali ze tam mam hematom, ale ked ma púšťali domov vraj ustupoval. Teraz ma to bolí a je to tvrdé, som 10 dní po pôrode. Čo na to pomáha prosím?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete aplikovať DermoChlorophyl sprej aj päťkrát denne, po každej toalete, či sprche. Pár dní ešte potrvá, kým sa stav upraví. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, kde sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Otvorenie rany

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, pred 8 dňami som rodila, prirodzene s nastrihom. Dnes som si všimla ze sa mi rana na kúsku, asi 1cm otvorila a ide z nej hnis. Stehy tam ale sú. Bolesti neustupuju od pôrodu, ale do teraz to vyzerali ze sa to hojí. Po každej potrebe sprchujem, dezinfikujem betadinom. Čo robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, nakoľko počas šestonedelia (8. týždňov po pôrode) ste v ich starostlivosti pri ťažkostiach alebo komplikáciách súvisiacich s pôrodom.

 • Problem so stolicou po pôrode

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, je to 7 dní od pôrodu a ja som stále nebola na veľkej potrebe. Necítim ani nutkanie. Dala som si viac krát glycerinove čipky ale nič. Je to v poriadku? Môže to byť preto ze mi robili klystir a nejem moc veľa lebo nemám chuť? Pôrod som mala prirodzený s veľkým nastrihom ktorý je velmi bolestivý, ledva chodím a sedím. Čo mi pomôže a neuškodí bábätku keď kojím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bol pred pôrodom realizovaný klystír a od pôrodu konzumujete menej potravy, eventuálne aj to, čo zjete, je viac menej bezzvyškové, je to potom pochopiteľné. Ak nemáte žiadne ťažkosti, pocit nafúknutia, bolesti, ... odsledujte si to. Skúsiť môžete Lactulosu.

 • Vyrážky

  , Autor: Heňón

  Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o váš názor na moje zdravotné komplikácie. Som týždeň po pôrode. Po prepustení z nemocnice sa mi začali tvoriť červené vyrážky husto usporiadané (svrbia) na bruchu. Postupne sa mi to prenieslo na stehna pod členky, ramená a už aj hrudník. Zatiaľ používam len fenistil. Môže ísť o PUPPP aj keď to vzniklo az po pôrode? Všetky výsledky som mala v nemocnici v poriadku.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin kožného výsevu môže byť viacero. K nástupu syndrómu PUPP zvyčajne dochádza na začiatku druhej polovice tehotenstva a krátko po narodení už 95% príznakov zmizne.
  Odporúčam realizovať kožné vyšetrenie. Môže sa jednať aj o kontaktnú dermatitídu, ako reakciu na napríklad nový sprchový gél, oblečenie, aviváž, ale aj reakcia na prípadne užívané lieky. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.