Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pôrodné bolesti

  , Autor: Miki991

  Dobrý deň. Som v 39 týždni tehotenstva, už od 36 týždňa mi začali bolesti zo spodu ako menstruačné kŕče. Ale pošva ma zvykne bolieť často. Ztvrdne mi bruško a mám tlaky zo spodu ako keby sa mi už tlačil von ale stále nie. Keď som to hovorila mojmu gynekologovi povedal ze sa mi telo na to pripravuje na porod. Ale ani ma nepozera zo spodu ci sa nahodou uz neotvaram

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už v 39. týždni tehotenstva, navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť. Súčasťou každej tehotenskej poradne je aj vaginálne vyšetrenie. Spomínané bolesti môžu predstavovať poslíčkov, teda maternica sa štartuje a pripravuje.

Podobné otázky

 • strach

  , Autor: odbornik6

  Dobry den pani doktorka, chcela by som sa spytat ohladne porodu. Chcela by som otehotniet ale bojim sa porodu ze ako to bude boliet. Chcela by som babetko ale ten strach ma brzdi.Kcomu by ste prirovnali porodne bolesti. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  myslím si, že už v súčasnosti sa nemusíte tak obávať. Dnes sú dostupné metódy dostatočnej analgézie, pri ktorej sa pôrod dá zvládnuť. Strach z bolesti pri pôrode by vás určite nemal odradiť od tehotenstva.