Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,489 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hlavička nalieha

  , Autor: linsss

  Dobry den

  Dnes na poradni ma lekarka dost vystrasila ked mi pocas vysetrenia oznámila ,ze hlavicka plodu nalieha ,ze je uplne nizko. Pytala sa ma ci to necitim. Krcok ke vsak tuhy neotvaram sa. Dnes som len 30+2 aka je sanca ,ze to potiahneme co najdlhsie ? Moze to vyvolat predcasny porod ? Termin mam.az 15.5.

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri vaginálnom vyšetrení, v závislosti od týždňa tehotenstva sa popisuje naliehajúca čiastka plodu, či sa jedná o hlavičku, zadoček, vedúcu čiastku plodu alebo drobné čiastky plodu. Ak je nález na krčku v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa nebojte informovať a pýtať Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hlavicka nalieha krcok 2cm

  , Autor: NEOMI32

  Dobry den chcela by som sa len opytat ako to vyzera somnou ked na poradni v nemocnici mi napisali do spravy len tolko

  vag:uterus zv.do grav.m.l.X , hrdlo sakral.lokal.,dlhe 2cm,vonkajsia branka pre spic,vnutorna branka uzavreta.
  Veduca ciatka plodu :hlav. Nalieha na vchod per USG,
  USG:biometria : akcia+pohyby+pphlav post II

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zatiaľ sa neotvárate, plod je otočený hlavičkou dole s chrbátikom na pravej strane. To, kedy porodíte, Vám však na základe nálezu nepoviem.

 • Blíži sa pôrod?

  , Autor: Dzovana

  Dobrý deň chcem sa opýtať dnes som bola na kontrole u gynekologia som 39+ 2 a chcela by som vedieť čo znamená čo napísal do knižky vag .hrdlo1.5 cm tuhé mediosakralne vonkajsie pre prst vnutorna pre spic prsta hlavicka nalieha vak.blan zachovaný ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, znamená to, že krčok maternice máte dlhý 1,5 cm a ste otvorená pre prst po vnútornú bránku, ktorá je pre špic prst, takže ešte nie je celý krčok maternice priechodný pre prst a nehmatať ešte hlavičku plodu. Primeraný nález na pôrodných cestách. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.

 • Naliehanie hlavičky

  , Autor: Katlyna01

  Dobrý deň, dnešným dňom som 34+4 týždni tehotenstva. Dnes som bola na kontrole a pán doktor pri vag. vyšetrení zistil, že krčok mám 1,5cm a hlavička nalieha. Chcem sa spýtať či je to v tomto týždni v poriadku alebo či je možný predčasný pôrod.

  Za Vašu odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležitá je nie len dĺžka krčka, ale aj jeho dilatácia. Keďže nepoznám všetky informácie, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára. Predpokladám ale, že ak Vám gynekológ nepredpísal žiadne lieky, ani neodporučil hospitalizáciu, nález bol v poriadku.

 • Pôrod

  , Autor: Len27

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes som 33+1 tt ale bábätko je o nejaké cca 9dni od začiatku väčšie. Chcem sa však opýtať, po poradni u svojho zistil ze mám hrdlo na 2,5cm,uzavrete ale polotuhe a hlavička nalieha na PV. Som druhorodicka a dr vravel iba ze ak by boli nejaké bolesti mam ísť rovno do nemocnice. Chcem sa opýtať na Vás názor či môže hroziť nejaký predčasný pôrod a pripadne ak aj áno aké má bábätko šance v takýchto týždňach. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález máte v poriadku. Nemusíte sa obávať. Samozrejme, pri bolestiach, krvácaní alebo podozrení na odtok plodovej vody navštívte Vášho obvodného gynekológa, alebo nemocničné zdravotnícke zariadenie.