• Hlavička nalieha

    , Autor: linsss

    Dobry den

    Dnes na poradni ma lekarka dost vystrasila ked mi pocas vysetrenia oznámila ,ze hlavicka plodu nalieha ,ze je uplne nizko. Pytala sa ma ci to necitim. Krcok ke vsak tuhy neotvaram sa. Dnes som len 30+2 aka je sanca ,ze to potiahneme co najdlhsie ? Moze to vyvolat predcasny porod ? Termin mam.az 15.5.

    Dakujem

    Dobrý deň, pri vaginálnom vyšetrení, v závislosti od týždňa tehotenstva sa popisuje naliehajúca čiastka plodu, či sa jedná o hlavičku, zadoček, vedúcu čiastku plodu alebo drobné čiastky plodu. Ak je nález na krčku v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa nebojte informovať a pýtať Vášho obvodného gynekológa.