Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,027 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Stehy

  , Autor: Autor neznámy

  Dobry den,
  dna 29.12 som u Vas rodila a tak by som Vas chcela poprosit ci by som nemohla prist na kontrolu so stehmi pretoze mam taky pocit ze sa mi to rozchadza a nezrasta mi to dobre.
  Za odpoved vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte našu ambulanciu, kde sa na to pozrieme a budeme to riešiť.

Podobné otázky

 • Krvavé ocistky

  , Autor: Zzuunnaa

  Dobrý deň, som 10ty deň po pôrode a stále mám krvavé ocistky (jasne červená krv ako pri MS). Dve noci za sebou sa mi stalo (raz po odsavani mlieka, druhý krát bez akéhokoľvek súvisu s dojčením) že mi zrazu začalo veľmi silne krvácanie (tiekla mi krv až po nohách, druhý krát vyšla aj veľká zrazenina), minula som asi 3 vložky v priebehu minuty. Potom sa krvácaní ustalilo a opäť je ako pri MS (červená krv, vsiaka do vložky). Žiadna zmena farby na hnedú a pod. Zaroven sa stalo, že sa mi rozpadla rana (vonkajšie stehy), doktor mi dal na to len takú hnedú masť, vraj sa to nemusí zašiť. Chcem sa opýtať, či sú tieto krvavé ocistky stále v poriadku? A dokáže sa rana po nástrihu (má cca 4 cm) zrast aj napriek tomu že je rozostupena? Ďakujem za odpoved, prídem si už ako hypochonder :/

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, červené očistky sú desať dní po pôrode normálne. Počas šestonedelia, ktoré trvá 8 týždňov, sa postupne menia červené lochie na tmavohnedé, ktoré sú potom nahradené žltými, tie sa následne vyčíria, až následne číry výtok zmizne. Každá z týchto etáp trvá individuálne dlho. Počas kojenia, ale hlavne po kojení, kedy sa maternica sťahuje najintenzívnejšie, môžu odchádzať aj krvné koagulá až veľkosti päste. Čo sa týka dehiscencie pôrodníckej rany, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Povolené stehy, prípadne rozpadnuté šitie sa opätovne nešije. Aplikovať si môžete DermoChlorophyl sprej päťkrát denne, po každej sprche, či toalete. Rana sa musí vyhojiť, zo spodiny musí vygranulovať granulačným tkanivom. Okraje sa potom k sebe priblížia a prirastú. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste rodili. Oni sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť k nálezu.

 • H

  , Autor: Alii

  Dobry deň, rada by som sa opýtala som 17 dni po pôrode a bola som nadstrihnuta zošivali ma z vnutra aj zvonku rana z vonku sami docela pekne zahojila len to trosku este pobolieva , ale z vnutra mi tam ostali nite pojde to vonku samo alebo treba nieco stim robiť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dnes sa už pri šití pôrodného poranenia krčku, pošvy, hrádze, ale aj sfinktera používajú samovstrebateľné šicie materiály. Stehy by sa teda mali vstrebať samé. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Otvorenie rany

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, pred 8 dňami som rodila, prirodzene s nastrihom. Dnes som si všimla ze sa mi rana na kúsku, asi 1cm otvorila a ide z nej hnis. Stehy tam ale sú. Bolesti neustupuju od pôrodu, ale do teraz to vyzerali ze sa to hojí. Po každej potrebe sprchujem, dezinfikujem betadinom. Čo robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, nakoľko počas šestonedelia (8. týždňov po pôrode) ste v ich starostlivosti pri ťažkostiach alebo komplikáciách súvisiacich s pôrodom.

 • Hrádza - steh

  , Autor: Viki12345

  Dobrý deň. Som týždeň po pôrode a hrádza sa mi pekne hojí až na jeden steh, ktorý má farbu do siva. Nieje to ešte čierna, ale ani červená. Je to bolestivé. Čo s tým. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stehy sú predpokladám samovstrebateľné. Je normálne, že majú sivú farbu. Pôvodne sú biele, časom ale môžu meniť farbu do siva. Postupne sa budú uvoľňovať a droliť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Koagulá

  , Autor: Ane

  Dobrý deň prajem, prosím Vás týždeň po pôrode sa mi roztrhali stehy a začala som veľmi krvácať a vychádzali zo mňa koagulá (veľa ich odišlo)...zobrali ma záchrankou a na gynekologii zašili nanovo. Keď mi to zašívali rýchlo zaživa tak hovorili že niečo cez pol litra krvi som stratila. Každopádne od zašitia mám v pošve stále pocit akoby mi to zašili aj s jedným odchádzajúcim koagulom lebo mám pocit takej bubliny dole alebo proste taký ten pocit čo som mala aj pri vypadávaní koagúl pred zašívaním... Povedali mi že to môžem mať taký pocit pebo mi to napuchlo pri zašívaní... Akurát už prebehol týždeň od zašívania a stále ten pocit mám.. Úplne akoby mi jedno koagulo ostalo v pošve ale nevie odísť tým že som nanovo zašitá.... Chcem sa opýtať je to možné alebo je to naozaj len pocit? A ak by sa to tak aj stalo je to nebezpečné? Môže to ostať v tele alebo to musí odísť von? Je ro veľmi nepríjemný pocit ale už od zašitia ani tak veľmi nekrvácam ako predtým.. Teraz už nič nevypadáva a čo sa špinenia krvou týka tak ide málinko.... Len som z toho celkom nervózna stále mám dojem akoby zaš malo vyjsť von to koagula a keď idem na wc či do sprchy tak nič nevýjde akurát tam je ten pocit bubliny z vnútra a je to neskutočne otravný a nepríjemný pocit. Ďakujem krásne dopredu za odpoveď :) S pozdravom Boteková

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, koagulum je krvná zrazenina, ktorá sa rozloží a vstrebe. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.