• Hrčka v jazve po sekcii

    , Autor: Val93

    Dobrý deň,

    som 3 týždne po druhej sekcii a na ľavej strane jazvy mám tvrdú hrčku asi 3-4cm resp. zhrubnuté miesto aj v okolí. Ľavá strana ma stále bolí, najmä v ľahu, pravú ani neviem že rezali. Môže to byť iba vnútorný steh alebo niečo iné? Ako dlho sa vstrebávaju vnútorné stehy?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, jedná sa s najväčšou pravdepodobnosťou o zdurenie podkožia vplyvom procesu hojenia. Je to pomerne časté. Ak nie je prítomné začervenanie, či opuch v mieste a okolí rany, prípadne nie je prítomné presakovanie, či vytekanie tekutého obsahu z rany, odsledujte si to. Ste skoro v polovici šestonedelia, takže v prípade nejasností alebo ťažkostí súvisiacich s pôrodom navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný. Vstrebatelnosť stehov je individuálna. Záleží od použitých stehov. Na našej klinike používame krátkodobo aj dlhodobovstrebateľné stehy s dobou vstrebávania 90 dní.