Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,887 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť

  , Autor: Jarka001

  Dobrý deň pán doktor som 8 deň po pôrode a mám neskutočné bolesti okolo slabín a pod bruchom ako strašne silnú svalovicu neviem ležať na chrbte a dokonca sa pretočiť z boka na bok a tak tiež sa postaviť je umenie keď už sa postavím a chvíľu po stojím a rozchodim to tak je ako tak dobre čo to môže byť to bol 3 pôrod pri prvých dvoch som nič také nemala a tiež mám opuchnutu jednu nohu čo s tým ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti. Slabiny Vás ešte môžu bolieť, čo sa týka opuchnutej jednej nohy, príčin môže byť viacero. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

Podobné otázky

 • Pôrod

  , Autor: Juliša

  Dobrý deň,

  chcem sa opýtať som v 36tt odtiekol mi hlien začala som mať veľké tlaky na panev a kríže a tak isto ma bolia otvorena som na jeden palec a ďalej sa do mnou nič nerobí len tie tlaky a bolesť krížov. V nemocnici mi dávajú magnézium ale mala je už teraz dosť veľká aby som mohla porodiť. Neviete mi poradiť čo robiť lebo sa necítim najlepšie a aj ctg ráno bol postačujúci museli mi dat kyslík lebo sa mi zle dýcha. A asi aj plod bol ohrozený.

  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lekári zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná, najlepšie poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy a okolnosti a najlepšie vedia, ako ďalej postupovať. Pri nejasnostiach sa ich nebojte pýtať. Ja sa Vám takto nemôžem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápach

  , Autor: Adka0802

  Dobrý deň pán doktor rodila som sekciou 14.12 .2021 to je dnes akurát 6 týždňov od pôrodu počas 600 nedelia som strašne málo krvácala ...ale pred 3 dňami som začala špiniť hnedou farbou a potom sa spustila jasná červená krv pravdepodobne menštruácia mala som pri Tom hrozne bolesti zimnicu a bolesť žalúdka a je dosť silná ale čo ma znepokojuje že dnes cítim aj keď mi to je nepríjemné písať ale cítim ako to hrozne smrdí newiem ani opísať o aký zápach ide ...na kontrolu idem až budúci týždeň ...nemôže ísť o zápal maternice ??? Mám aj trošku zvýšenú teplotu ale.newiem či na mňa náhodou niečo nelezie lebo mám aj zdurenu mandlu pod krkom ..prosím vás je normálne ten zápach ?? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa môže jednať o prvú menštruáciu po pôrode. K prípadnej infekcii, ani iným možným príčinám zápachu, ako aj ďalších prejavov sa Vám takto neviem vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Cisarsky

  , Autor: Alexa15

  Dobry den,
  Chcela by som sa vas opytat.
  22.7.som rodila cisarskym rezom, bol to moj druhy porod, prvy bol tiez cisarskym v Juli 2019 kvoli nepostupujucemu porodu.
  Po 2.porode som sa 6tyzdnov cistila, a 8tyzdnov po porode som isla na kontrolu kde bolo vsetko v poriadku, vnutorna jazva zahojena. Na lavej strane mam vsak trosku nakrivo vonkajsiu jazvu a teda aj brucho mam na tej strane akoby trosku napuchnute nad jazvou. Pan doktor mi to kontroloval aj hmatom vtedy som nepocitovala bolest a nezistil nic nezvycajne.
  Teraz som 3mesiace po porode a este stale pocitujem nekedy akoby palenie vo vnutornej jazve, alebo take stipanie. Hlavne na tej lavej strane. Menstruáciu som este nedostala, kojit som prestala asi pred mesiacom. Je normálna bolest rany aj po takomto case? Hlavne to stipanie..po akom case by mala nabehnut menstruácia po skonceni kojenia?
  dakujem vám za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, trvá pol roka, kým sa úplne vyhojí jazva na maternici. Čo sa týka štípania v rane, vo všeobecnosti svrbenie a štípanie je sprevádzané v procese hojenia. Takto sa Vám však k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Čo sa týka obnovy menštruačného cyklu po pôrode, je to veľmi individuálne. Niektoré ženy menštruujú aj počas kojenia, u iných k menštruácii nedôjde aj pol roka bez ohľadu na kojenie. Odsledujte si to.

 • Bolesť ľavej strany panvy

  , Autor: matulka-c

  Dobrý deň mám 2 týždne po pôrode a veľmi ma bolí ľava strana panvy ako su kríže nedokážem sa na tú ľavu nohu postaviť keď idem po schodoch vždy ma “zaláme” akoby v krížoch je to neskutočná bolesť aj pri zdvíhani sa z postele a zapieraní sa na tú stranu. Prosím viete mi poradiť čo mi môže pomôcť mám pocit že to nikdy neprestane a nedokážem sa starať o synčeka . Som zúfala z toho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o ortopedický, či neurologický problém, ale myslieť treba aj na cievny problém. Kostrč sa po pôrode vracia naspäť, čo môže žena pociťovať ako mierne bolesti v krížoch, nemala by to byť bolesť iba na jednej strane. Mohlo Vás seknúť v krížoch. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať aj neurologické, či ortopedické vyšetrenie.

 • Bolesti žalúdka v 38 tt

  , Autor: Sarus333

  Dobrý deň pán doktor dnes som začala 38 tt tehotenstva ale nezačal tento týždeň najlepšie, o pol 3 ráno som sa zobudila na to že mi je nejako nevoľno bola som 3 krát na wc (nemala som hnačku) ale bolo mi dosť nevoľno na zvracanie.. v priebehu dňa pocit na zvracanie prestal aj nevoľnosť ale nemôžem ani chodiť aký mam ubolený žalúdok mam po celom bruchu kŕče nemôžem sa ani prevrátiť na druhu stranu neviem tu bolesť ani popísať je to hrozne nepríjemne a hlavne musím ležať len na jednom boku lebo myslím že ma roztrhá.. do toho cítim aj malú že je nejako hore a hýbe sa pod rebrami... čo si môžem na toto dať ? Je to už normálne v tomto týždni ? Alebo je lepšie navštíviť pohotovosť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať aj o tonizácie maternice, ktoré môžu spôsobovať opisované ťažkosti. Takto sa Vám však neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.