Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Jazva po sekcii

  , Autor: dena-3

  Dobry den
  Dakujem za odpoved. Cize pokial tu jazvu mam po sestonedeli celkom peknu tenku nemoze sa uz potom zmenit na keloidnu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nezmení sa už. Sú ženy, alebo teda ľudia, pre mužov platí to isté, ktorým sa zle hoja rany a vzniká koloidný typ jazvy.

Podobné otázky

 • Jazva po sekcii

  , Autor: dena-3

  Dobry den
  Prosim Vas ako dlho je potrebne sa starat o jazvu po sekcii. Mam na mysli pouzivanie specialnych kremov. Niekolko tyzdnov alebo je to skor v mesiacoch? Kedy je jazva definitivne zahojena a uz sa nemeni?
  Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, o jazvu po cisárskom reže sa nemusíte nejako špeciálne starať. Treba sa vyhnúť mechanickému treniu. Aplikovať krémy s obsahom kyseliny hyaurónovej užívať môžete. Stačí od 12. dňa po cisárskom reže počas obdobia šestonedelia. Po skončení šestonedelia je už jazva zhojená.

 • sekcia

  , Autor: steva

  Dobry den chcem sa opytať čo to znamena ako indikacia na Sc vyrazne stenčeny Ds uteru je to predchadzajuca jazva po sekcii kedže som už jednu mala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tento pojem znamená, že jazva po predchádzajúcej sekcii je pomerne tenká (stenčený dolný segment) a vaginálny pôrod by bol rizikový.