• Spinal vs. celkova anestezia

    , Autor: zuzanka-3

    Dobry den, chcem sa spytat, co odporucate, ci spinalnu alebo celkovu aneztezu pri porode. Sekciu mam indikovanu na zaklade priecnej polohy dietatka. Rada by som bola pri vedomi, avsak sa bojim postpunkcnej bolesti hlavy po spinalnej anestezii. Pred rokom som totiz absolvovala lumbalnu punkciu a bolest bola nasledovnych 8 dni velmi vyrazna. Da sa vobec spinal porovnavat s lumbalkou? Vdaka za odpoved

    Dobrý deň, spinálna anestézia je u nás štandardným postupom pri cisárskych rezoch, ak nie je z nejakej príčiny kontraindikovaná. Porovnať spinálnu anestéziu s lumbálnou punkciou sa nedá. Ak by aj došlo k postpunkčnej bolesti hlavy, ktorá u nás nie je častá, naši anesteziológovia si s tým vedia poradiť.