Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,557 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Porod

  , Autor: Dana

  A prosim Vas ake podmienky musia byt splnene pre vbac? Viem ze sa meria hrubka jazvy. Okrem toho je teda dolezita hmotnost dietata. A dalej?
  Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je aj časové obdobie medzi pôrodmi, poloha plodu, veľkosť plodu, hrúbka jazvy maternice, zrelosť pôrodných ciest a pri už rozbehnutom pôrode progresia a dynamika pôrodu.

Podobné otázky

 • Šestonedelie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcem sa opýtať, som po cisárskom reze v nemocnici som krvacala normálne až keď som prišla domov krvácanie prestalo na niekoľko dni. Nad ránom som sa prebrala na silne krvácanie kde nepomohla ani vložka...Dala som si hneď sprchu a potom to prestalo. Znova nekrvacam. Je to v poriadku alebo treba navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, počas a po kojení môže byť krvácanie silnejšie. Špinenie môže pretrvávať aj niekoľko týždňov. Odsledujte si to, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach počas šestonedelia navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol realizovaný pôrod cisárskym rezom.

 • Hnačka ako predzvesť pôrodu?

  , Autor: zizzi

  Dobry deň, môže hnačka (prehnanie) v 3.trimestri znamenať, že sa jedna o bližiaci pôrod? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to jedným z prejavov blížiacej sa kontrakčnej činnosti maternice, ak sa nejedná o diétnu alebo inú chybu.

 • Spinal vs. celkova anestezia

  , Autor: Zuzanka

  Dobry den, chcem sa spytat, co odporucate, ci spinalnu alebo celkovu aneztezu pri porode. Sekciu mam indikovanu na zaklade priecnej polohy dietatka. Rada by som bola pri vedomi, avsak sa bojim postpunkcnej bolesti hlavy po spinalnej anestezii. Pred rokom som totiz absolvovala lumbalnu punkciu a bolest bola nasledovnych 8 dni velmi vyrazna. Da sa vobec spinal porovnavat s lumbalkou? Vdaka za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spinálna anestézia je u nás štandardným postupom pri cisárskych rezoch, ak nie je z nejakej príčiny kontraindikovaná. Porovnať spinálnu anestéziu s lumbálnou punkciou sa nedá. Ak by aj došlo k postpunkčnej bolesti hlavy, ktorá u nás nie je častá, naši anesteziológovia si s tým vedia poradiť.

 • Predčasný pôrod

  , Autor: zizzi

  Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať zopár otázok:
  1. Ak ma chytí pôrod skôr, ako pred tým, čo začnem k vám chodiť na poradne od toho 37.tt, môžem prísť hneď, keď to príde, aj keď som z iného mesta?
  2. Dá sa určiť, či mi hrozí takýto predčasný pôrod? Zatiaľ je všetko ok, pán doktor na tehotenských poradniach kontroluje kŕčok, ktorý mám zatvorený. Povedal by mi, keby mi hrozil pôrod skôr? Alebo sa to nedá takto vedieť ani odhadnúť?
  3. A ešte otázku k tráveniu v tehotenstve: Je v poriadku, ak ma raz za mesiac jednorázovo preženie?, pričom iné tehotné majú skôr opačný problém a to so zápchou. Stolicu mávam inak pravidelnú, beriem aj probiotiká, a napriek tomu sa mi to stane.
  Ďakujem Vám za Váš čas a odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak pravidelne navštevujete tehotenské poradne a všetky výsledky ako aj nález na pôrodných cestách je v poriadku, nemusíte sa obávať. Ak by sa niečo nezdalo, obvodný gynekológ by Vás odoslal na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Ak ste už po ukončenom 34 týždni tehotenstva a pôrod by sa rozbehol, môžete odrodiť v našej pôrodnici. Pred ukončeným 34 týždňom tehotenstva je vhodnejšie rodiť v pericentre v Košiciach. Ak by sa však jednalo iba o hroziaci predčasný pôrod alebo iné ťažkosti, hospitalizovaná môžete byť aj u nás. Čo sa týka občasného prehnatia, je to úplne v poriadku, záleží aj od druhu skonzumovanej stravy. Je pravda, že počas tehotenstva, hlavne vo vyššom štádiu tehotenstva, majú ženy skôr problém so zápchou, ale občasná redšia stolica sa môže tiež vyskytnúť.

 • porod

  , Autor:

  Dobrý deň pan MUDr. Mám 39 rokov a cakam svoje prve babatko. Chcem sa opýtat aký spôsob porodu- teda ci prirodzeny alebo cisársky rez je pre mna vhodnejsi menej komplikovany zo zdravotného hladiska ako aj vzhladom na vek?? výsledky po zdravotnej stránke mam v poriadku. pred týždnom babo vazilo 2700kg a termin mam na 23.10 predpoklad. ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, samotný vek nie je indikáciou na sekciu. Ak sú všetky výsledky v poriadku, môžete rodiť spontánne. Bude to aj pre Vás aj pre dieťatko vhodnejšie. Ak sa však niečo počas pôrodu zkomplikuje a bude nutné urobiť cisársky rez, treba túto skutočnosť rešpektovať.