Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
5,986 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Porod

  , Autor: Dana

  A prosim Vas ake podmienky musia byt splnene pre vbac? Viem ze sa meria hrubka jazvy. Okrem toho je teda dolezita hmotnost dietata. A dalej?
  Dakujem!

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, dôležité je aj časové obdobie medzi pôrodmi, poloha plodu, veľkosť plodu, hrúbka jazvy maternice, zrelosť pôrodných ciest a pri už rozbehnutom pôrode progresia a dynamika pôrodu.

Podobné otázky

 • Poradne pred pôrodom v pôrodnici Šaca

  , Autor: zizzi

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy, v ktorom týždni by sa malo začať k Vám chodiť na poradne, ak chcem rodiť v Šaci? Môj ob.gynekológ povedal, že nemusí sa vôbec, pretože je to len kvôli tým pásom CTG, a ten prístroj ma aj on na ambulancii. Mne to príde divné, lebo, čo viem, kamarátky vždy chodili do pôrodnice, kde chceli rodiť ešte pred pôrodom. Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenské poradne sa u nás robia od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, t.j. 36+1 TG a vyššie. Veľmi málo obvodných gynekológov má vlastné CTG. Je však vhodnejšie, že sú tehotenské poradne realizované u nás, lepšie sa oboznámite s prostredím, ako aj s personálom našej kliniky.

 • Po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať som 3 týždne po pôrode. Je možné si dat antikoncepciu skôr ako po šestonedeli? Alebo aj po ukončení? A ešte taka otázka od kedy je žena naspäť plodná hneď alebo neskor ďakujem za odpoveď :)

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, počas kojenia aj v šestonedelí je možné užívať iba jednozložkovú gestagénovú hormonálnu antikoncepciu. Šestonedelie nie je automaticky antikoncepcia a žena dokáže otehotnieť aj počas šestonedelia, treba na to myslieť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám spomínanú antikoncepciu vie predpísať.

 • Tromboza a porod

  , Autor:

  Dobry vecer. Chcela by som vediet Vas nazor ako by som mala porodiť normalne alebo cisárskym rezom. Rok 2014 narodil sa mi chlapček v 37tt predčasne a museli ho kriesiť lebo nedychal. V obdoby šestonedelia sami objavili zápal žil na ľavej nohe. Rok 2015 som opäť otehotnela a už počas tretieho trimestra sa mi opäť objavili na ľavej nohe tromboza. Môj gynekolog to prehliadol nemala som žiadnu liečbu ani žiadne vyšetrenia na hematologii proste nič. Tak som išla na pohotovosť a tam mi zistili čo mi je. Bola mi nasadena liečba a riešilo sa ako porodit. A moja otazka znie normalne alebo cisarskym rezom. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, trombóza je stav, ktorý treba riešiť. Nepoznám však všetky okolnosti a z Vášho opisu mi nie je jasné či ste tehotná a v ktorom týždni. Trombózu dolnej končatiny treba určite riešiť, ale nie je indikáciou k ukončeniu tehotenstva cisárskym rezom.

 • Krvácanie v šestonedelí

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať jednu vec,ktorá má znepokojuje. Som po druhom pôrode tri týždne. Porod bol cisársky rez. Všetko prebiehalo bez komplikácií. Krvácanie bolo prvé tri dni silnejšie no postupne sa intenzita znižovala a dva týždne po pôrode už bolo len také slabé a skôr hnedé no posledných pár dní je opäť červené. Nie je toho veľa,ide skôr o normálne krvácanie,niekedy je slabšie. Silnejšie sa objaví len po kojeni. Synček je plne dojceni. Kojim ho každé dve až tri hodiny no v noci sú prestávky dlhšie. Všade na internete som čítala,že už by som tri týždne po pôrode krvácať nemala. Preto som svoj problém konzultovala aspoň cez telefón s lekárom a on ma ubezpečil,že je to v poriadku. Ale ak by som veľmi krvácala alebo mala zrazeniny,tak mám prísť. No ja som taký neveriaci Tomáš a potrebujem si to overiť či je to naozaj po troch týždňoch ešte normálne mať krvavé ocistky? Nic iné má vôbec neboli,občas ma pichne v jazve,ale inak nic. Ešte ma napadla jedna vec a neviem či súvisí s krvácaním,no dva týždne po pôrode som dostala teploty a zápal prsníka, našťastie hneď po dni mi to všetko prešlo. Budem teda vďačná za vašu odpoveď. Ďakujem a pekný večer

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ste šestonedielka, špiniť ešte môžete, hlavne počas a po kojení. Nemusíte sa znepokojovať. Ak bude špinenie alebo krvácanie pretrvávať viac ako 8 týždňov, alebo v prípade nejasností alebo ťažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Porod

  , Autor:

  Dobrý deň prajem som v 33tt tehotenstva a mam tehotensku cukrovku chodím na kontrolu každé 2 tizdne a vždy mám 7.2 dnes som bola zase na kontrolu a mala som 9.3 chcem sa opýtať môžem mať prirodzený pôrod keď mám tu cukrovku?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, v prípade tehotenskej cukrovky je spontánny pôrod možný, neodporúča sa ale prenášať, ale porodiť do termínu alebo v období termínu pôrodu, aj za okolnosti indukcie, teda vyvolania pôrodu. Odporúčam pokračovať v pravidelných kontrolách glykémií eventuálne liečbe, hoci nepoznám presné okolnosti, či ste na diéte alebo užívate nejaké lieky. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.