Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • špinenie

  , Autor: steva

  Dobry den v nižšie uvedenej otazke som sa vys pytala ohľasom špinenia po sekcii či to je normalne tak dlho špiniť ked som 1 mesiac aj 3 týždne po sekcii minuly týžden som bola na kontrole po šestonedeli, všetko bolo ok ale vraj už možem očakavať podľa vyšetrenia menštruaciu ,aj vajičko už bolo v maternici a špiniť možem až do menstruacie 6 až 8 týždnou podľa vyjadrenia lekarky je to podľa vas v poriadku. U6 mi to lezie krkom nešpinim každy den skor každy treti.A dnes som to už bola taka silnejšia krv je možne že už nastala menštruacia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobr deň,
  veľmi pravdepodobne ide už o menštruáciu. krvácanie resp. Špinenie 6-8 týždňov po pôrode je bežné.

Podobné otázky

 • Utp

  , Autor: Hanka21

  Zdravím som už 2 týždne po utp, ale Dr mi zistil malú cystu na vaječníku povedal že sa to môže vylúčiť aj z prvou menštruáciou, špinenie už po utp nemám ak by sa náhodou nedostavila červená riešiť to?
  Mávam aj silnejšie bolesti v podbrušku a v ľavom vaječníku. Dúfam že to není nejaky ďalší problém Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaná “cysta” na vaječníku môže byť aj žlté teliesko, ktoré je normálnou súčasťou počas tehotenstva. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie v sestonedeli

  , Autor: Tama244

  Dobrý deň, som 5 týždňov po druhej sekcii. Špinenie prestalo úplne asi na 2-3 dni po mesiaci od sekcie. Asi tak dva týždne po sekcii som už bola bez bolesti. Dva dni dozadu som však začala krvácať tmavo červenou/jasno červenou krvou (ako kedy). Súčasne ma opäť začala bolieť a štípať vnútorná rana a začala som mať také slabšie menštruačné bolesti. Môže ísť už o menštruáciu? Resp je takéto znovu krvácanie ok? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol cisársky rez realizovaný.

 • Krvácanie po šestonedelí

  , Autor: Marienka1994

  Dobrý deň,
  Som 7 týždňov po druhom pôrode. Pri pôrode sa vo mne roztrhla placenta, tak mi robili aj kyretáž. Následne som krvácala normálne, neskor to prešlo do špinenia a po 4 týždňoch to prestalo. O týždeň na to sa mi krvácanie vrátilo a krvácam až doteraz, nie je to silné krvácanie, ale ide o čerstvú krv. Môžem takto dlho krvácať, aj keď to krvácanie nie je silné? Je možné, že ma po pôrode zle vyčistili? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov. Ak ste prestali špiniť a po čase sa špinenie, či krvácanie opäť vrátilo, je možné, že sa jedná aj o menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvacanie po prvom menzese od porodu

  , Autor: Adrijka

  Dobry den pan doktor. Mam 42, som 8.mesiacov po porode cisarskym, prve dieta po umelom opl. a tehotenstvo s pouzitim medrolu koli reprodukcnej imunologii a kojim. Skor sa nam.dieta nepodarilo pocat. Po prvom menzese ktory nastal 6 mesiacov po porode som zacala krvacat cez menzes silnejsie potom slabsie, a neskor nastalo spinenie. Den dva prestame a zas . A od vtedy vkuse krvacam. Prvy mesiac tmavou krvou a dalsi uz svetlou cerstvou krvou. Gynekolog mi dal lieky peoti krvacaniu. Ked ich vysadim tak zacnem krvacat aj mimo cyklu. Vysetrenie neukazalo pricinu krvacania. Vyzera to na dysfunkčné krvácanie spôsobené hormonálnou dysbalanciou. Co s tym? Je to koli dojceniu? Ide na mna menopauza? Alebo ako to riesit dlhodobo? Budem teraz roky na liekoch proti krvacaniu? Uz mi dosli a co teraz.Gynekolog nevyzeral ze vie ako krvacanie bez priciny liecit. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, dysfunkčné krvácanie môže byť u Vás spôsobené na podklade hyperprolaktinémie, keďže kojíte. Bez hormonálnej liečby však asi k úprave spontánne nedôjde. Užívanie liekov proti krvácaniu, či už Dicynone alebo Ascorutin nie je z dlhodobej perspektívy riešením. Vhodné je realizovať hormonálny profil. Keďže krvácate, o menopauze sa baviť nemôžeme. Menopauza je stav, keď žena kontinuálne nekrváca viac ako 12 mesiacov.

 • Kedy do pôrodnice?

  , Autor: Iva93

  Dobrý deň p.doktor,

  Blížime sa ku koncu tehotenstva a dnes nám začal 40 týždeň. Poradňu mám až v piatok tak sa obraciam na Vás.

  Už od cca 39 týždňa pociťujem bolesti panvovej kosti. Teraz sa k tomu pridala aj bolesť krížov a podbruška, tvrdnutie bruška a celkový tlak na panvové dno. Pocity ako pred menštruáciou.

  Včera v noci sa mi to začalo, ale bolesť sa nijak nestupňovala ani som nepociťovala prestávky medzi bolesťou a následnou úľavou. Snažiť sa rátať kontrakcie teda nebola možná. Našťastie mi bolo možné zaspať a bolesť zvládnuť.

  Ženy z rodiny to pripisujú postupnému otváraniu sa. Keďže som prvorodička, je mi ťažké určiť čo je čo a kedy je čas vyraziť do pôrodnice. Nevšimla som si odtečenie plodovej vody, ani uvoľnenie hlienovej zátky, vyššie spomínané bolesti sa nijak nezhoršovali. Malý je v brušku stále aktívny, výsledky v rámci poradne mám bez problémov.

  Moja otázka teda znie: počkať na bolesti ktoré už nebudem vedieť zvládnuť sama napr. zmenou polohy tela, chôdzou, a až potom ísť do pôrodnice alebo?

  Ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná skôr o poslíčkov a maternica sa štartuje a pripravuje na pôrod. Do pôrodnice sa treba vybrať v prípade odtoku plodovej vody, kedy netreba čakať na kontrakcie. Odtok plodovej vody je dôvodom na príjem na pôrodnú sálu. Pôrodnicu treba navštíviť tiež v prípade pravidelných kontrakcií, teda nebude Vás bolieť iba podbruško a kríže, ale v pravidelných intervaloch stvrdne celé bruško, ktoré bude ako kameň. Rovnako tak je potrebné prísť na kontrolu v prípade silnejšieho krvácania. Špinenie z otvárania sa môže vyskytovať, je tiež vhodné povedať, že špinenie po vyšetrení sa môže vyskytovať v deň vyšetrenia, ako aj deň po vyšetrení. Pri silnejšom krvácaní však treba spozornieť a radšej sa prísť ukázať. Samozrejme, pôrodnicu je vhodnejšie navštíviť aj v prípade nejasností, necítenia pohybov plodu, ... Radšej prísť dvakrát zbytočne, ako raz neprísť.