• Po SC

    Som 8 tt po sekcii, bola som aj na prehliadke po 6nedeli, vsetko je OK. Len som sa zabudla spytat nasledovne:
    Kedy a aké cvicenia a sportove aktivity su vhodne po sekcii?
    Kedy najskor je vhodne otehotniet po sekcii?
    Ak nechcem brat HAK alebo dat si vnutromaternicove teliesko, vedeli by ste mi odporucit nejaky iny druh antikoncepcie okrem kondomu?
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    s pomalým zaťažovaním tela je možné začať po šestonedelí, podľa stavu ako sa cítite. Časový interval medzi dvoma pôrodmi po sekcii je približne 2 roky.
    Okre vnútromaternicového telieska, HAK či kondómu prichádzajú do úvahy ešte náplaste a potom nie príliš spoľahlivé spermicídne peny.